Suplementy diety a Naczelna Rada Lekarska

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
Asystentka

Suplementy diety a Naczelna Rada Lekarska

Post autor: Asystentka »

Producenci suplementów diety odpowiadają Naczelnej Izbie Lekarskiej
Naczelna Rada Lekarska opowiedziała się za ograniczeniem reklamy suplementów diety. Producenci odpowiadają.

W opinii Zarządu Związku "Suplementy Polska", zrzeszającego wiodące firmy obecne na rynku suplementów diety łatwa dostępność suplementów diety w kanale aptecznym jest kluczowa w dystrybucji tej kategorii produktów głownie z uwagi na:
1. możliwość uzyskania od farmaceuty obiektywnych i profesjonalnych informacji o działaniu substancji zawartych w suplementach diety,
2. ochronę konsumenta przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi.
Dodatkowo samo wycofanie z aptek suplementów diety lub ograniczenie ich asortymentu, będzie nieuzasadnionym ograniczeniem prowadzenia działalności gospodarczej, wywołującym negatywne skutki ekonomiczne tak dla aptek, producentów i dystrybutorów suplementów diety, jak samego budżetu państwa, co zostało również podkreślone na posiedzeniu Trójstronnego Podzespołu ds. Polityki Lekowej dn. 27 września 2016 r.
Zawiązek Producentów i Dystrybutorów „Suplementy Polska” stoi na stawisku, iż edukacja, promocja zdrowia i zdrowych zachowań oraz rzetelna informacja to nieodłączny element rynku suplementów diety.
Dlatego też wraz z trzema innymi organizacjami branżowymi dokłada wszelkich starań by zakończyć działania zmierzające do uregulowania reklam suplementów diety poprzez przyjęcie przez branżę Kodeksu Etyki Reklamy Suplementów Diety. Finalna wersja dokumentu, uwzględniająca wcześniejsze komentarze organów administracji publicznej zaangażowane w wypracowanie Kodeksu - jest na ukończeniu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post