Ilustrowany atlas terapii manualnej

Książki dla lekarzy,studentów,pacjentów pomocne w poznaniu leczenia i chorób
Asystentka

Ilustrowany atlas terapii manualnej

Post autor: Asystentka »

Autor to dyplomowany fizjoterapeuta i kierownik oddziału fizjoterapii Kliniki Uniwersyteckiej w Marburgu. Jest instruktorem medycyny manualnej według koncepcji Evjenta-Kaltenborna, ma wieloletnie doświadczenie w jej nauczaniu i doskonaleniu zawodowym na wyższej uczelni. Opublikował wiele artykułów i książek z tej dziedziny. Ten wartościowy atlas może stać się poradnikiem dla wszystkich uczących się terapii manualnej, ale również dla praktykujących fizjoterapeutów, którzy dzięki niemu utrwalą swoją wiedzę z zakresu stosowanych technik.

Podręcznik przydatny w praktyce

Wszystkie podstawowe techniki terapii manualnej każdego obszaru ciała przedstawione są opisowo i na rycinach. W tomie I znajduje się dodatkowo rozdział wprowadzający, który przedstawia wiadomości teoretyczne usystematyzowane pod kątem pytań badawczych i celów leczenia.

O wybitnej wartości dydaktycznej

W podręczniku przedstawiono podstawy badania i schematy leczenia, uporządkowane według okolic ciała oraz ukierunkowane na określony problem. Diagramy obrazkowe ułatwiają interpretację wyników, opracowanie schematu leczenia i właściwy wybór odpowiednich technik, niezbędnych do prowadzenia leczenia.

Przejrzystym i zrozumiałym układzie

Jedyne w swoim rodzaju ilustracje i przejrzyste diagramy ukazują przebieg leczenia krok po kroku. Przebieg pojedynczych ruchów przedstawiono za pomocą strzałek. Zwarte teksty objaśniają sposób postępowania, a dodatkowe uwagi zawierają wskazówki co do stosowania odpowiednich technik lub zalecenia kliniczne dotyczące dolegliwości. Oznaczenia w górnym rogu strony umożliwiają szybką i łatwą orientację. Techniki manipulacji zostały opisane w sposób zrozumiały i wyczerpujący.

Tom I obejmuje: okolicę kręgosłupa szyjnego, staw skroniowo-żuchwowy, bark, łokieć i rękę.
W tomie II opisane zostały: okolice klatki piersiowej, kręgosłupa lędźwiowego, miednicy, bioder, kolana i stopy.
Załączniki
terapia.jpg
terapia.jpg (10.97 KiB) Przejrzano 731 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post