Dieta przy hipoglikemii reaktywnej

Porady dietetyczki, układanie zdrowej diety.
Speeder
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 1 lis 2016, o 12:04

Dieta przy hipoglikemii reaktywnej

Post autor: Speeder »

Jak to jest z tą dietą przy chorobie żołądka i refluksie a następnie doszła przepuklina rozworu przełyku i refluks żółci. Często mam mdłości, uczucie ulewania, pełnego żołądka. Biorę leki (Emanerę 40 mg + Gaviscon doraźnie), ale raz jest lepiej a raz gorzej. Od miesiąca pojawiają się problemy ze spadkami cukru (zawsze po jedzeniu w jakimś odstępie czasu, lekarze zdiagnozowali hipoglikemię reaktywną). Dostałam od diabetologa rozpiskę co jeść, ale mam wrażenie, że czuję się gorzej. Niestety, dieta przy hipoglikemii z dietą refluksową się wykluczają:(
Mam jeść produkty z niskim IG czyli ciemne pieczywo, płatki, otręby ogólnie to, co zawiera dużo błonnika, a błonnik szkodzi na żołądek:( Nakupiłam sobie mąki, piekę sama chleb pszenno-razowy lub pszenno gryczany (czasem z dodatkiem mąki orkiszowej czy owsianej), mam pewność, że nie ma w nim dodatków, cukier stabilny, ale żołądek cierpi:(
Przy refluksie mogę jeść kaszę manną, którą uwielbiam - przy hipoglikemii nie, bo ma wysokie IG.
Sery mają dopuszczalne IG i dodawałam je do sałatek i kanapek, bo diabetolog mówiła, że tłuszcz jest bardzo ważny, a przy diecie refluskowej są niezalecane :(
Ryżu białego ze względu na cukier mi nie wolno, zaś na żołądek jest odpowiedni.
Zaczęłam jeść więcej warzyw, bo błonnik trzyma cukier, nie mam zaparć, ale błonnik szkodzi na żołądek.
Naprawdę sama już nie wiem, co jeść, wiem, że częściowo muszę to sprawdzić na własnej skórze, ale to nie jest proste:(
Napiszę mój przykładowy jadłospis, może to coś Pani ułatwi:
śniadanie: chleb domowy - 3 kwadratowe kromki (diabetolog kazała 4 a ja po 3 mam mdłości) - z mąki pszennej z dodatkiem innej (w proporcji 3:2), szynka 3 plasterki, 1 plaster sera żółtego
II śniadanie - jogurt naturalny domowy zrobiony w domu 3/4 kubka + 2-3 łyżki płatków (ostatnio mieszanka 5 zbóż) + jabłko/gruszka
lancz - sałatka z mixu sałat (lodowa, rukola, roszponka) z mozzarellą, gruszką, serem z niebieską pleśnią czasem, czasem trochę orzechów, z sosem z jog. naturalnego albo oliwy z oliwek, 1-2 kromki chleba j.w. z czymś (wędlina, serek twarogowy), jak nie jem sałatki to kilka rzodkiewek, marchewka itp.
obiad - makaron durum/kasza pęczak/ryż długoziarnisty, mięso (czasem gotowane z zupy, czasem smażone), głównie drób, gotowane warzywa (twardawe): brokuł, marchew, pietruszka itp., lub jakieś surowe warzywo, marchew potarta, lub seler potarty z jogurtem, lub surówka z sałaty lodowej/kapusty pekińskiej z pomidorem; 1-2 razy w tyg. zupa jarzynowa z kaszą, ryżem, wtedy na II danie zjadam tylko mięso z zupy.
kolacja - w zależności od tego co jadłam wcześniej i jak bardzo jestem głodna (czy ćwiczę po obiedzie) - 1 kromka chleba j.w.; jabłko, jogurt nat., kilka sucharków.
Jako przegryzki ostatnio jem ciasteczka owsiane (znów błonnik!), pieczone w domu z mixu płatków, suszonych moreli, suszonych śliwek, żurawiny, pestek dyni, jakiś orzechów, z dodatkiem domowego jogurtu i karobu, słodzone miodem; w pracy czasem zjadam kilka orzechów (jakiegoś mixu); czasem 1-2 kostki gorzkiej czekolady.
W pracy wypijam 4-5 kubków herbaty (zielonej i rooibos) i 1 -2 kawy inki z ksylitolem, bez mleka. W domu piję wodę niegazowaną z domowymi sokami zagęszczonymi (z dodatkiem cukru białego) oraz herbaty.
Nie pijam od roku żadnego alkoholu, kawę 1 na 2 miesiące, herbatę czarną bardzo rzadko. Unikam wszelkich ciastek i ciasteczek kupowanych a także domowych, jedynie na urodzinach czasem zjadam jeden kawałek bez kremu. Lubie mleko, albo kasze na mleku (mleko z mlekomatu, niby od krowy), ale wszędzie piszą, że mleko dla dorosłych niezdrowe, więc robię z niego jogurt). 2-3 razy w tygodniu robię sobie sok warzywno-owocowy (marchew, jabłko, czasem trochę ananasa, plaster cytryny), ale często piecze mnie po nim zgaga.
Bardzo proszę o jakieś porady, jak połączyć te diety, jakie produkty powinny mi nie szkodzić na moje schorzenia. Często szybko się zasycam jedząc, a potem szybko jestem głodna, równie często zjem coś, co wydaje mi się ok i niedużą porcje, po 2 godzinach mam mdłości i zgagę, a po kolejnej wilczy głód i ssanie w żołądku:( Staram się jeść racjonalnie, ale objawy są ciągle, jak tylko przechodzę na bardziej lekkostrawną dietę pojawiają się spadki cukru.
Dietka

Re: Dieta przy hipoglikemii reaktywnej

Post autor: Dietka »

Doskonale Panią rozumiem co znaczy hipoglikemia bo sama miałam z nią problem.
Powinna pani jeść więcej białka( chude mięso, ryby, jajka) -wtedy poziom cukru się bardziej ustabilizuje.Niech w każdym Pani posiłku będzie produkt białkowy. Posiłki należy jeść regularnie nie dopuszczając do długich odstępów czasu.
Refluks, uczucie przelewania i pełności w brzuchu, często ma podłoże grzybiczne- proponuję pic codziennie duży kubek kefiru bez cukru, jeść kiszonki, jogurty naturalne bez dodatków.

Hipoglikemia czy uczucie mdłości może być objawem oczyszczania Pani organizmu z toksyn ( reakcja organizmu na soki, duże ilości błonnika, zielona herbatę). Dodatkowo wprowadzenie produktów z błonnikiem powinno być stopniowe, zbyt duża ilość produktów z błonnikiem w ciągu dnia może zaszkodzić. Najlepiej jeść pieczywo 2-3 dniowe( świeże jest niezdrowe).
Proszę zastosować moje rady i obserwować organizm.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post