Nudności i jednoczesne uczucie głodu po posiłku

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
Mariola1990
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 2 lis 2016, o 13:59

Nudności i jednoczesne uczucie głodu po posiłku

Post autor: Mariola1990 »

Od kilku dni występuje u mnie dziwny objaw ze strony układu pokarmowego, mianowicie po zjedzeniu posiłku odczuwam lekkie nudności, a jednocześnie pojawia się uczucie *ssania* w żołądku i zwiększone wydzielanie śliny. Nie pojawiają się żadne dolegliwości bólowe. Od jakiegoś czasu zdarzają mi się również niewielkie krwawienia podczas wypróżnienia (nie za każdym razem, zaczęły się pojawiać znacznie wcześniej niż zauważyłam nudności po posiłku) i uczucie dyskomfortu podczas oddawania stolca. Stolec wygląda prawidłowo, jednak od zawsze mam problemy z zaparciami. Czy nudności i uczucie głodu mogą być w jakiś sposób powiązane z dolegliwościami występującymi podczas wypróżnienia?
dimedicus

Re: Nudności i jednoczesne uczucie głodu po posiłku

Post autor: dimedicus »

Badanie tarczycy? inne badania (jeśli tak proszę o wyniki) jak u pani z regularnością posiłków,jakaś dieta,używki
stresy?
Kwaśność w ustach,duszności w mostku?
Jak rozumiem ciążę wykluczamy? jaka jest krew w stolcu(KOLOR)

Podejrzewam dyspepsję czynnościową lub zespół jelita nadwrażliwego.
Mariola1990
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 2 lis 2016, o 13:59

Re: Nudności i jednoczesne uczucie głodu po posiłku

Post autor: Mariola1990 »

Nie miałam robionych badań tarczycy (nie zanotowałam u siebie nigdy objawów mogących wskazywać na problemy z tarczycą), jeśli chodzi o inne badania, to nie robiłam jeszcze żadnych pod kątem opisanych przeze mnie dolegliwości. Co do regularności posiłków - od zawsze miałam z tym problem, zazwyczaj są to 2-3 posiłki dziennie, najczęściej w godzinach późno popołudniowych bądź wieczornych. Dietę uważam za przeciętną - na pewno nie jest wystarczająco bogata w błonnik (domyślam się, że stąd problemy z zaparciami), natomiast nie uważam jej za bardzo niezdrową, rzadko zdarza mi się jeść fast foody/żywność przetworzoną. Na pewno jest też mało urozmaicona, największym problemem mojej "diety" są słodycze. Nie palę papierosów, alkohol zdarza mi się spożywać sporadycznie. Nie miałam w ostatnim czasie żadnych problemów ze stresem. Co do kwaśności w ustach, duszności w mostku, ciąży - nie występuje żadna z tych rzeczy. Krew jest jasnoczerwona, pojawia się bezpośrednio w momencie wypróżnienia (na papierze toaletowym, czasami niewielka ilość w toalecie). Muszę dodać, że dziś po raz pierwszy od czasu wystąpienia dolegliwości po spożywaniu posiłków (czyli jakichś 4-5 dni) nie miałam tego dziwnego wrażenia, czułam się zupełnie normalnie.
dimedicus

Re: Nudności i jednoczesne uczucie głodu po posiłku

Post autor: dimedicus »

W dziale diet jest dieta lekkostrawna oraz dieta fodmap jest też reżim żywieniowy przy chorobach gastrycznych,proszę się zapoznać.
Problem z odbytem wskazuje na guzki krwawnicze(można stosować czopki do odbytniczo oraz nasiadówki z kory dębu)
Mariola1990
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 2 lis 2016, o 13:59

Re: Nudności i jednoczesne uczucie głodu po posiłku

Post autor: Mariola1990 »

Jeszcze jedna kwestia - czy takie objawy po spożywaniu posiłków mogły być spowodowane przyjmowaniem błonnika (konkretnie otrębów orkiszowych)? Przez kilka dni spożywałam 2 łyżeczki otrębów dziennie i zbiegło się to w czasie z opisanymi objawami, odstawiłam otręby jakieś 2-3 dni temu i objawy ustąpiły. Dziękuję za udzielone odpowiedzi :)
Meneus

Re: Nudności i jednoczesne uczucie głodu po posiłku

Post autor: Meneus »

Otręby nie powinny zaszkodzić w normalnej dawce, a 2 łyżeczki dziennie to normalna dawka.
Nadmiar, tak ale tu nie występuje. Albo przypadek albo uczulenie na orkisz(i tak czasem bywa)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post