Bezpieczeństwo stosowania leku Singulair 4

Choroby dziecięce, opieka nad dzieckiem oraz rozwój.
justek
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 3 lis 2016, o 13:42

Bezpieczeństwo stosowania leku Singulair 4

Post autor: justek »

Witam, chciałabym zapytać o bezpieczeństwo stosowania leku Singulair 4 u małego dziecka. Moja córka dostała go, gdyż podejrzewana jest u niej astma. Po przeczytaniu ulotki odnośnie licznych skutków ubocznych i przeczytaniu szeregu opinii na ten temat zastanawiam się czy podawać dalej ten lek dziecku. Chodzi głównie o składnik zawarty w leku aspartam. Stąd mój wielki lęk i niepokój, chciałam dopytać czy faktycznie ten lek powoduje tak dużo negatywnych oddziaływań jak agresja, koszmary senne czy bóle głowy, które wymienione są jako częsty skutek uboczny. Proszę o fachową opinię.
dimedicus

Re: Bezpieczeństwo stosowania leku Singulair 4

Post autor: dimedicus »

justek pisze:chciałabym zapytać o bezpieczeństwo stosowania leku Singulair 4 u małego dziecka
wiek dziecka.
Skutki uboczne? nie oznacza,że wysapią, praktycznie każdy lek ma skutki uboczne, dlatego trzeba stosować się do zaleceń lekarza oraz ulotki
Singulair 4 stosuje się od 2 rż a jeśli dziecko jest w wieku 6 mż do 2 rż stosuje Singulair Mini
justek
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 3 lis 2016, o 13:42

Re: Bezpieczeństwo stosowania leku Singulair 4

Post autor: justek »

Dziecko ma 3 lata. Rozumiem, że każdy lek może mieć skutki uboczne i nie oznacza to, że wystąpią, ale jest prawdopodobieństwo,że wystąpią. Po przeczytaniu 20 opinii na ten temat tylko 2 spośród nich były pozytywne, w pozostałych przypadkach u dzieci negatywne skutki wystąpiły i każdy przestrzega przed stosowaniem tego leku i czytanie ulotki. Nie chce leczyć dziecka kosztem jego zdrowia, albo inaczej nie chce leczyć jednej rzeczy kosztem drugiej. A ten aspartam jest w ogóle bezpieczny? Dlaczego akurat od razu na opakowaniu jest napisane, że jest on w zawartości leku?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post