Wysoki potas

Schorzenia i wady układ krążenia, układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie tętnicze, choroby tętnic i żył
wrspelit
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2015, o 08:15

Wysoki potas

Post autor: wrspelit »

Maz po zawale robil 2 razy badania krwi i za kazdym razem wychodzi potas podwyzszony:
2 tygodnie po zawale 5,43
4 tygodnie po zawale 5,51
Co moze oznaczac wysoki potas?
dimedicus

Re: Wysoki potas

Post autor: dimedicus »

Jedną z przyczyn wzrostu potasu po zawale mogą być stosowane leki nasercowe,przeciwzapalne,zaburzenia metaboliczne(a taki wpływ ma stosowana aspiryna)które powodują zatrzymywanie potasu.Również za mało magnezu.,zaburzenia w układzie moczowym(nerki)
wrspelit
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2015, o 08:15

Re: Wysoki potas

Post autor: wrspelit »

Dziekuje za odpowiedz a czy potas na tym poziomie moze byc niebezpieczny dla serca?
Wybacz ze mam tyle roznych pytan ale w mojej rodzinie zawal meza jest pierszym przypadkiem i dlatego jestem w pewnym sensie nadwrazliwa boje sie ze to moze sie powtorzyc.
dimedicus

Re: Wysoki potas

Post autor: dimedicus »

Ależ już zamaczałem.proszę się nie przejmować i zadawać tyle pytań ile potrzeba(po to jesteśmy)
Wracając do meritum,tak jak spadek,jak i wzrost potasu w organizmie jest szkodliwy.Ta ilość nie jest jeszcze szkodliwa(wg naszych norm) jednak przekracza już normy.[3,5-5,0 niektórzy dają 5,3 mmol/l (mEq/l)]W granicach 7 wymaga już hospitalizacji.Nadmiar może doprowadzić do ponownego zawału.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post