Kiedy najlepiej zjeść obiad, aby nie przytyć?

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
Asystentka

Kiedy najlepiej zjeść obiad, aby nie przytyć?

Post autor: Asystentka »

O której godzinie jeść obiad, aby nie przytyć? Naukowcy mają odpowiedź
Osoby, które chcą się odchudzić, ostatni posiłek powinny spożywać o 14.00, a kolejnym może być śniadanie, nie wcześniej jednak jak o ósmej rano - wynika z badań opublikowanych podczas konferencji amerykańskiego Towarzystwa Otyłości, który odbywa się w Nowym Orleanie.

Główny autor badań Courtney Peterson z University of Alabama w Birmingham twierdzi, że doświadczenia na zwierzętach od dawna już sugerowały, że dłuższe przerwy między posiłkami korzystnie wpływają na przemianę materii oraz apetyt. Specjalista postanowił zatem przeprowadzić podobny eksperyment na ludziach.

Do obserwacji wybrano 11 ochotników wieku od 20. do 45. roku życia, które miały nadwagę. Część z nich spożywała posiłki od ósmej rano do 20:00., czyli tak jak postępuje większość osób. Pozostali mogli jeść jedynie od ósmej rano do 14.00, co znaczy, że obiad spożywali wczesnym popołudniem. Potem nie mogli już nic więcej jeść przez 18 godzin, aż do ósmej rano następnego dnia, kiedy to mogli spożyć pierwsze śniadanie.

Dieta wszystkich ochotników zawierała tyle samo kalorii, inaczej próba ta nie miałaby sensu.

Peterson twierdzi, że wczesny obiad oraz długa przerwa między ostatnim posiłkiem w ciągu dnia i pierwszym śniadaniem dnia następnego poprawia spalanie tłuszczu oraz białek. Hamuje również apetyt.

Rzecznik prasowy Obesity Society prof. Dale Schoeller zastrzega się, że są to dopiero wstępne badania, przeprowadzone na małej grupie chorych; wygląda jednak na to, że pory jedzenie mają istotny wpływ na przemianę materii.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post