Przedawkowanie leków na epilepsję

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
Margarita
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 4 lis 2016, o 13:58

Przedawkowanie leków na epilepsję

Post autor: Margarita »

Witam, dziś przypadkowo zażyłam większą dawkę leków niż powinnam. Lecze się z powodu epilepsji. Codziennie przyjmuje 1000mg rano i wieczorem leku Cezarius oraz 100mg leku Lamitrin. Dziś przez pomylke zażyłam 4krotna dawkę Lamitrinu rano (zamiast wziąć 100mg zażyłam 400mg). Miałam jeszcze jedno stare opakowanie tabletek po 25mg (taka dawkę brałam na poczatku). Nie chciałam żeby się zmarnowało wiec brałam po 4 tabletki. Niestety musiałam nie zauważyć ze wśród tych blistrow miałam wlozony blister tabletek 100mg i stąd ta pomyłka. Czuje się okropnie. . boli mnie głowa,mam zawroty głowy, chce mi się wymiotować, jest mi niedobrze, czuje nacisk na wzrok, dretwieja mi kończyny.. Nie wiem co robić. Mogę sobie jakoś z tym sama poradzić ? Jak najskuteczniej wywołać wymioty ? Proszę o pomoc ..
dimedicus

Re: Przedawkowanie leków na epilepsję

Post autor: dimedicus »

Zastosowała Pani max dawkę dzienną.
Jeśli nie występują takie objawy jak;oczopląs, ataksja czy utrata przytomności lub śpiączka, to trzeba jaka najwięcej pić wody aby jak najwięcej wypłukać z organizmu,obecnie jest to efekt uboczny przedawkowania.
Jako,że podane objawy wskazują na działanie w tej chwili u Pani, wskazany kontakt z lekarzem opakowanie wziąć ze sobą!
Wymioty można wywołać pijąc dużo płynów i 2 paluszki do gardła.
Margarita
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 4 lis 2016, o 13:58

Re: Przedawkowanie leków na epilepsję

Post autor: Margarita »

Bardzo dziękuję za pomoc. Byłam na izbie przyjec, sama nie mogłam poradzić sobie z wywolaniem wymiotow, dostałam coś na wywołanie- naprawdę ulzylo. Nawodnili, podali coś na zawroty i po obserwacji wypuścili :) dziękuję za pomoc i rade :) pozdrawiam !
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post