Właściwa antykoncepcja

Profilaktyką, choroby żeńskiego układu płciowego, zaburzenia miesiączkowania, antykoncepcja hormonalna, mechaniczna, naturalna, ciąża, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, porady intymne
Mateusz89
Użytkownicy
Posty: 24
Rejestracja: 10 paź 2016, o 18:05

Właściwa antykoncepcja

Post autor: Mateusz89 »

Witam
Mam takie pytanie. Wraz z moja kobieta chciałabym bezpiecznie uprawiać seks. Jakie środki antykoncepcji najlepiej zażyć gdy kobieta moja nie moze zażywać ani tabletek ani plastrów zważywszy na to ze nie ma w planie w znajblizszym czasie zajść w ciąże.
dimedicus

Re: Właściwa antykoncepcja

Post autor: dimedicus »

Więc może metody mechaniczne(prezerwatywa,wkładki domaciczne czy błony pochwowe albo kapturki naszyjkowe)
Są jeszcze chemiczne: żele,gąbki,kremy,pianki
Mateusz89
Użytkownicy
Posty: 24
Rejestracja: 10 paź 2016, o 18:05

Re: Właściwa antykoncepcja

Post autor: Mateusz89 »

Co da największe bezpieczeństwo aby zabezpieczyć sie przed ciąża?
dimedicus

Re: Właściwa antykoncepcja

Post autor: dimedicus »

Jeśli to jest kobieta która jeszcze jest w młodym wieku i nie rodziła to metoda chemiczna.Dobór antykoncepcji jest uzależniony od kilku czynników i wskazane jest wykonanie badań ginokologicznych przed stosowaniem anty.
Mateusz89
Użytkownicy
Posty: 24
Rejestracja: 10 paź 2016, o 18:05

Re: Właściwa antykoncepcja

Post autor: Mateusz89 »

Jest to kobieta ktora ma 25 lat - nie planuje ciąży w najbliższym czasie . Tabletki nie wchodzą w grę bo jest zapominalska a plastry z powodu widoczności .
dimedicus

Re: Właściwa antykoncepcja

Post autor: dimedicus »

Mateusz89 pisze: plastry z powodu widoczności
a co? ktoś będzie zaglądał do majtek czy ma plaster? (może być przyklejony na pośladku, brzuchu i na ramieniu)
Mateusz89
Użytkownicy
Posty: 24
Rejestracja: 10 paź 2016, o 18:05

Re: Właściwa antykoncepcja

Post autor: Mateusz89 »

Ale ona nawet po zwykłej polopirynie złe sie czuje i bałbym sie ze terapia hormonalna moze zrobic duże spustoszenie w jej organizmie . Np częstsze krwawienia , obfitsze czy tez np plaster sie odklei ...
dimedicus

Re: Właściwa antykoncepcja

Post autor: dimedicus »

Bez przesady ale jeśli są takie obawy pozostaje stosowanie prezerwatyw.
Mateusz89
Użytkownicy
Posty: 24
Rejestracja: 10 paź 2016, o 18:05

Re: Właściwa antykoncepcja

Post autor: Mateusz89 »

Słyszałem a dokładniej czytałem o wkładce domaciczne dla nierodek czy jest ona bezpieczna i skuteczna?
carboczar

Re: Właściwa antykoncepcja

Post autor: carboczar »

Było proponowane
dimedicus pisze:Więc może metody mechaniczne(prezerwatywa,wkładki domaciczne czy błony pochwowe albo kapturki naszyjkowe)
Mateusz89 pisze: czytałem o wkładce domaciczne dla nierodek czy jest ona bezpieczna i skuteczna?
nie ma skutecznej metody anty w 100% .Każda stosowana metoda ma swoje skutki uboczne.Dlatego to lekarz po badaniach i wywiadzie przedstawi odpowiednią antykoncepcję. W każdym razie nie powinno być przeciwwskazań w stosowaniu wkładki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post