Biały nalot na migdałku, a leki Cosopt i Latacom

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
raf1
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 11 lis 2016, o 12:32

Biały nalot na migdałku, a leki Cosopt i Latacom

Post autor: raf1 »

Dzień dobry,
od półtora roku stosuję leki Cosopt i Latacom na zbicie ciśnienia w oku. Lekarz zalecił mi, bym stosował te leki cały czas. Ja jednak zastanawiam się, czy nie przerwać kuracji, gdyż ciśnienie w oku jest już w normie, a do tego w gardle i na migdałach (które z resztą są powiększone) wyskoczyły mi białe krostki, biały nalot. Trwa to już od ładnych paru miesięcy. Sprawia to wrażenie gwoździ w gardle, a do tego powoduje odruchy wymiotne oraz kaszel. Podejrzewam, że te leki mogły mieć na to wpływ. Jednak, lekarz nie widzi z tym żadnego związku i sytuację gardła tłumaczy jako przeziębienie.
Czy ktoś z Państwa spotkał się może już z czymś takim? Kompletnie nie wiem co robić. Z góry dziękuję, za odpowiedzi.
dimedicus

Re: Biały nalot na migdałku, a leki Cosopt i Latacom

Post autor: dimedicus »

Podam tylko kilka skutków ubocznych które mogą wystąpić i są to m.in
podrażnienie gardła, reakcje nadwrażliwości - pokrzywka, suchość błony śluzowej jamy ustnej, skurcze oskrzeli
Trudno oceniać stan gardła jak się nie widzi czy leki czy inne przyczyny.
raf1 pisze:Ja jednak zastanawiam się, czy nie przerwać kuracji,
nie mogę decydować za lekarza prowadzacego a nie zajmujemy sie leczeniem przez internet.Proszę zrobić zdjęcie,zobaczę co tam widać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post