Zapalenie cewki moczowej

Choroby układu moczowo-płciowego, zaburzenia i potrzeby seksualne.
krzysztofbos11
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 3 lis 2016, o 12:52

Zapalenie cewki moczowej

Post autor: krzysztofbos11 »

Dzień dobry, około 3 tygodnie temu poczułem ból w jądrach a następnie świąd i ból przy ujściu cewki moczowej. Niezwłocznie udałem się do lekarza, dostałem Cipronex 2x500, który jednak nie pomógł, po 5 dniach odstawiłem i zgłosiłem się na ostry dyżur urologiczny, gdzie dostałem Unidox 100x2 przez 10 dni. Początkowo czułem się dobrze, ale po 5 dniach znowu poczułem ból i świąd jednak za namową lekarza rodzinnego kontynuowałem terapię. Udałem się też do urologa, który nakazał skończyć ten antybiotyk, a jeżeli nie pomoże wziąć Azibiot przez 3 dni. Wczoraj wziąłem ostatnia dawkę tego leku i czułem się lepiej ale dziś znowu czuje ten nieprzyjemny świąd w cewce i częste parcie na mocz. Innych objawów już nie mam poza obrzękiem jąder, powiększeniem najądrzy lecz już nie bolą. Czy te objawy świadczą o tym, że antybiotyk nie zadziałał czy muszę jeszcze czekać na efekty leczenia? Urolog kazał mi po skończonym antybiotyku brać jeszcze przeciwbólowo diclac 150 raz dziennie przez 20 dni. W wynikach moczu nieliczne nabłonki i leukocyty, parametry krwi i stanu zapalnego w normie, do posiewu moczu nie mam na razie dostępu.
Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.
dimedicus

Re: Zapalenie cewki moczowej

Post autor: dimedicus »

Posiew moczu pozwoli ocenić czy są jeszcze bakterie,chociaż są tu pewien niuansu,czasem wynik wychodzi dobry a bakterie nadal są. Obecność leukocytów w moczu określa się liczbowo a nie nieliczne,nieliczne nic nie mówi,w każdym razie wskazują na stan zapalny.
Przy tej ilości stosowanych antybiotyków,już nie powinno być problemu z bakteriami.Ale jest stan zapalny. Być może jest to efekt stosowania ANTYBIOTYKÓW,DLATEGO LEKARZ ZALECIŁ NLPZ
Jeśli w ciągu 7 dni nie będzie poprawy,proszę z powrotem do urologa. Na razie proszę dużo pić,wody z cytryną(nie woda o smaku cytryny)
Czy robiono usg?
krzysztofbos11
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 3 lis 2016, o 12:52

Re: Zapalenie cewki moczowej

Post autor: krzysztofbos11 »

USG nie zostało zrobione, urolog stwierdził że nie ma takiej potrzeby. Niestety w wyniku badań moczu nie mam napisanej liczby leukocytów... Przepraszam, pomyliłem się, na wyniku mam napisane POJEDYNCZE. Do posiewu moczu będę miał dostęp w środę, wtedy też zgłoszę się do urologa.
Dziękuję za odpowiedź
krzysztofbos11
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 3 lis 2016, o 12:52

Re: Zapalenie cewki moczowej

Post autor: krzysztofbos11 »

Posiew moczu nie wykazał żadnych bakterii, ale był robiony podczas antybiotykoterapii. Lekarz uznał, że może to być problem grzybiczy i przepisał flukonazol 100 mg przez 7 dni. Po zakończeniu leczenia mam wykonać kolejny posiew i zgłosić się do lekarza. Po ilu dniach od skończenia brania leku przeciwgrzybiczego mogę wykonać posiew? Od lekarza zrozumiałem jakbym miał to zrobić od razu. Czy trzeba zachować jakiś okres przerwy jak po antybiotyku? Czy jest sens abym wykonał wymaz z cewki moczowej bakteriologiczny i w kierunku chlamydii? Dodam jeszcze, że objawy nieco zelżały, został tylko czasem odczuwalny świąd w cewce, ale biorę NLPZ.
Dziękuję za odpowiedź
dimedicus

Re: Zapalenie cewki moczowej

Post autor: dimedicus »

Ponowne badanie można wykonać > 3 dni od zakończenia leczenia
krzysztofbos11 pisze: Czy jest sens abym wykonał wymaz z cewki moczowej bakteriologiczny i w kierunku chlamydii?
Jeśli jest widoczna poprawa nie ma potrzeby.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post