Hiperlodoza lędźwiowa

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
makaroney87
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2015, o 08:50

Hiperlodoza lędźwiowa

Post autor: makaroney87 »

Witam wszystkich
Nie wiem czy to dobry dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie.
Otóż sprawa wygląda tak:
Ćwiczę już jakiś czas na siłowni, wcześniej sztuki walki. Jak byłem mały to się garbiłem, dlatego zająłem się sportem, co prawda wyprostowałem się, ale teraz raczej idzie to w drugą stronę.
Stojąc przy lustrze zauważyłem, że coś jest nie tak. Nie mam jak wrzucić swojego zdjęcia, ale wygląda to prawie tak samo jak na tej fotce:

Czasami jak się rozciągnę za mocno, wypnę klatkę z całej siły, a potem z powrotem wrócę do pozycji "wyjściowej" to coś tam za boli w okolicy krzyża, nie jakoś mocno, lekko, ale odczuwalnie i od czasu do czasu.
Generalnie nie przeszkadza mi to, tylko kieruję się do Panów z pytaniem, czy mogę ćwiczyć na siłowni? Można powiedzieć, że jest to część mojego życia, nie tak łatwo byłoby mi to zostawić. Ale nie chce też w przyszłości wylądować na wózku.
Proszę o odpowiedź
Pozdrawiam
carboczar

Re: Hiperlodoza lędźwiowa

Post autor: carboczar »

Niestety ale ten link nie jest aktywny,czy chodzi Ci o taką hiperlordozę lędźwiową?

Czy było robione jakieś zdjęcie rtg?Od kiedy ćwiczysz na siłowni i czy pod okiem instruktora?Postaraj się może jakoś wklepać zdjęcie lub podaj link
makaroney87
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2015, o 08:50

Re: Hiperlodoza lędźwiowa

Post autor: makaroney87 »

Dokładnie jak te 2 zdjęcia autora tematu
Zdjęcia rtg nie było robione. Na siłowni ćwiczę prawie rok z dużymi przerwami, dopiero ostatnie 2 miesiące są tak naprawdę na fulla.
Znajomi z dużym stażem patrzyli na technikę wykonywania ćwiczeń, mówili że wszystko ok, i od tego czasu ćwiczę sam.
carboczar

Re: Hiperlodoza lędźwiowa

Post autor: carboczar »

Zdjęcie może wskazywać na hiperlordozę lędźwiową,jednak wymaga to potwierdzenia w badaniu osobisty.Łącznie z objawami bólowymi może to wskazywać na zmiany z tym związane ale też ze zmianami spowodowanymi ćwiczeniami(baz badania fizykalnego nie da się ocenić)Wskazane jest wykonać zdjęcia w pozycji AP oraz bocznej.Proszę się udać do lekarza ogólnego,który skieruje ew do specjalisty neurologa lub ortopedy.Można aktualnie zastosować na bóle żele na urazy i stany zapalne(Można kupić w aptece bez Rp.)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post