Rehabilitacja po skręceniu kręgosłupa szyjnego

Rehabilitacja: osób z uszkodzonym słuchem, pulmonologiczna, psychiatryczna, wirtualna rehabilitacja – innowacyjna metoda rehabilitacji z wykorzystaniem technologii komputerowych, fizjoterapia, zabiegi usprawniające
jackie
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 19 cze 2016, o 14:34

Rehabilitacja po skręceniu kręgosłupa szyjnego

Post autor: jackie »

witam serdecznie
w styczniu br. miałam wypadek samochodowy, gdzie doznałam urazu skrecenia kregosłupa szyjnego, wynik MRI - ,,Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej. Brak cech bezwzględnej stenozy kanału kregowego i otworów międzykręgowych. Na poziomach C5/C6 oraz C6/C7 widoczne są szerokie tylne wypukliny ( protruzje ) krążków miedzykręgowych uciskające worek oponowy. Rdzeń kręgowy nieuciśnięty o prawidłowej intensywności sygnału. Nie wykazano uchwytnych zmian pourazowych ".
Przeszłam juz jedną rehabilitacje w marcu - TEENS, krio, magneto oraz gimnastyka i nie miałam żadnej poprawy ani pogorszenia,przy prądach TEENS nie było symetryczności tzn lewa strona była bardzo slabo odczuwalna, gdzie prawa już mocno mrowila.
Teraz od10.06 zaczęłam kolejna rehabilitację - jonoforeza z Fastum, ultradźwieki, laser oraz masaż. Na drugi dzień po pierwszych zabiegach zaczęły mi się potworne bóle karku, ramion, głowy. Nie mogę sie uczesac bo ręce mi mdleją, nie mogę wykonywac czynnosci domowych, no i ten potworny ból....
W tej chwili jestem po dwóch dniach takiej rehabilitacji i od nowa muszę łykac proszki przeciwóblowe, jestem tak obolała, odretwiała, to tak jakbym doznała tego wypadku od nowa....
Wczesniej tez miałam te objawy ale juz nie tak mocne a teraz są bardzo, bardzo nasilone.
Czy takie mocne nasilenie objawów jest normalne czy to jakies działania niepożądane po rehabilitacji??????
Bardzo proszę o pomoc bo zastanawiam się nad zrezygnowac z zabiegów...
Psycholina
Doradca
Doradca
Posty: 96
Rejestracja: 11 gru 2015, o 19:08

Re: Rehabilitacja po skręceniu kręgosłupa szyjnego

Post autor: Psycholina »

Czasami objawy bólowe mogą się nasilać po rozpoczęciu fizykoterapii, jeżeli ból nie zacznie ustępować do 5-ego zabiegu należy zrobić sobie tygodniową przerwę oraz skonsultować to z lekarzem prowadzącym.
Ostatnio pogoda w Polsce jest zmienna, może jest Pani wrażliwa na zmianę pogody i/lub ciśnienia.
Wypukliny które zostały uwidocznione w obrazie MRI mogą mieć wpływ na brak "symetryczności" nawet i bez tego wielu pacjentów tak odczuwa mrowienie podczas zabiegu.
Proszę również zwrócić uwagę masażyście aby delikatniej wykonywał zabieg, zamiast działać odprężająco może to prowadzić do nadmiernego napięcia mięśni.
Awatar użytkownika
Zawsze i Każdy
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 16 lis 2016, o 10:34

Re: Rehabilitacja po skręceniu kręgosłupa szyjnego

Post autor: Zawsze i Każdy »

Witam Panią z jakich okolic pani pochodzi w sferach zdrowotnych mógł bym Pani wskazać prawdziwych specjalistów gdzie odczuje pani dużą ulgę.Z racji branży którą wykonuje ciągle takie problemy są na skutek wypadku. Przez pryzmat czasu mogę doradzić i odesłać do właściwych Ludzi .Moje pytanie jest też takie czy była pani sprawcą wypadku ?Bo jeśli nie należy się pani odszkodowanie które pomoże finalnie i finansowo Pani dojść szybciej do ZDROWIA.Pozdrawiam służę Pomocą
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post