Farmaceuci będą też mogli przepisywać antybiotyki

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
Asystentka

Farmaceuci będą też mogli przepisywać antybiotyki

Post autor: Asystentka »

UK: z przeziębieniem od razu do apteki
Brytyjscy aptekarze otrzymają testy pozwalające stwierdzić, czy antybiotyk pomoże na przyczynę bólu i nieżytu gardła. Farmaceuci będą też mogli przepisywać antybiotyki - informuje portal Anglia Today.

By zmniejszyć kolejki do lekarzy w czasie nasilonego okresu infekcji, w Wielkiej Brytanii wprowadzono możliwość przepisania antybiotyku przez farmaceutę. Wypisanie leku zostanie poprzedzone wykonaniem badania oceniającego, czy chodzi o infekcję wirusową czy bakteryjną.

Testy właśnie trafiły do aptek.

Sore Throat Test and Treat polega na pobraniu wymazu z gardła, wynik informujący o rodzaju infekcji pojawi się w pięć minut. Na badanie nie trzeba się będzie wcześniej umawiać, mają one być dostępne dla każdego.

Dr Adam Roberts, mikrobiolog z University College London specjalizujący się w antybiotykoodporności, chwali rozwiązanie:

- Każde działanie zmniejszające niepotrzebne i szkodliwe użycie antybiotyków to krok w dobrą stronę. Badania pilotażowe przeprowadzone na 360 osobach pokazały, że jedynie 36 z nich potrzebowały antybiotyku.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post