Laryngolog komisja do służby w PSP (MSWiA)

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
Michuro
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 16 lis 2016, o 12:34

Laryngolog komisja do służby w PSP (MSWiA)

Post autor: Michuro »

Witam mam dość nietypowe pytanie na które nie mogę znaleźć odpowiedzi. Moje migdały kwalifikują się do usunięcia ponieważ są w nich *tunele* w których gromadzi się ropa i nie spełniają już swoich funkcji. Taka opinie usłyszałem od lekarza.
W rozporządzeniu MSWiA jest napisane: *Przewlekłe choroby, wady wrodzone i nabyte gardła, krtani, tchawicy upośledzające sprawność ustroju*

oraz wyjaśnienie *Do § 31. Według tego paragrafu należy kwalifikować blizny gardła, krtani, tchawicy, nieżyty błony śluzowej gardła, krtani, przerost migdałków podniebiennych.*

Jak mam to rozumieć w odniesieniu do chorych migdałków, które kwalifikują się do usunięcia? One dyskwalifikują mnie do służby w PSP? Jeśli tak to czy ich usunięcie tez dyskwalifikuje mnie do służby w PSP? W wyjaśnieniu napisane jest ze blizny gardła się w to wliczają. Czy to chodzi o blizny po operacji chorych migdałków? Szukałem coś na ten temat na roznych forach i w google ale niestety nic nie znalazłem, bardzo proszę o odpowiedz. Pozdrawiam
dimedicus

Re: Laryngolog komisja do służby w PSP (MSWiA)

Post autor: dimedicus »

Tonsillektomia nie jest przeciwwskazaniem do służby wojskowej.
Michuro pisze: One dyskwalifikują mnie do służby w PSP?
więc nie, ale po zabiegu tonsillektomii
Michuro
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 16 lis 2016, o 12:34

Re: Laryngolog komisja do służby w PSP (MSWiA)

Post autor: Michuro »

Dziękuje za odpowiedź mnie chodzi o służbę w Państwowej Straży Pożarnej a nie w wojsku- komisje wojskowa przeszedłem z kat A, te normy, które przytoczyłem w pierwszym poście są z rozporządzenia MSW. Czyli z chorymi migdałkami mogę przejść komisje lekarska MSWiA jako zdolny do służby w PSP, ale po zabiegu usunięcia migdałków i wygojeniu l ran mogę zostać odrzucony i zakwalifikowany jako niezdolny? Co mam w takim przypadku zrobić jaka decyzje podjąć?
dimedicus

Re: Laryngolog komisja do służby w PSP (MSWiA)

Post autor: dimedicus »

Michuro pisze:Co mam w takim przypadku zrobić jaka decyzje podjąć?
Jeśli są wskazania do zabiegu,to powinno się wykonać ale ja nie znam pełnego stanu i nie mogę jednoznacznie ocenic czy przeprowadzić zabieg tonsillektomii. Decyduje też sam pacjent.Lekarz może tylko zaproponować ale nie nakazać. Z opisu wynika że stan nie jest najlepszy i być może to tylko kwestia czasu.
Michuro
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 16 lis 2016, o 12:34

Re: Laryngolog komisja do służby w PSP (MSWiA)

Post autor: Michuro »

Ale czy przeprowadzenie takiego zabiegu wykluczy mnie raz na zawsze ze służby w Państwowej Straży Pożarnej sugerując się rozporządzeniem MSWiA, które dołączyłem?
Meneus

Re: Laryngolog komisja do służby w PSP (MSWiA)

Post autor: Meneus »

Nie...
Michuro
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 16 lis 2016, o 12:34

Re: Laryngolog komisja do służby w PSP (MSWiA)

Post autor: Michuro »

Dziękuje, lekarz, który zaleca mi usunięcie migdałków powiedział ze na moje pytania mi nie odpowie bo nie chce mnie wprowadzić w błąd. W wojewódzkim ośrodku zdrowia MSWiA nikt nie chce/ nie może mi takiej odpowiedzi udzielic. Jeszcze raz dziękuje. Szkoda było by zaprzepaścić 14 miesięcy intensywnych przygotowań do naboru do służby w Państwowej Straży Pożarnej. Dla pewności jeszcze raz zapytam - Czyli mogę zgodzić się na taka operacje i nie martwić się bo nikt na komisji MSWiA z tego powodu mnie nie zdyskwalifikuje? Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post