usunięcie jedynki górnej

Choroby, leczenie zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej, tkanek jamy ustnej, stawu skroniowo-żuchwowego.
Anka85
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 3 lut 2016, o 18:01

usunięcie jedynki górnej

Post autor: Anka85 »

tata od dłuższego czasu ma problemy z górną jedynką.lekarze coś tam leczyli a rok temu wkońcu zrobili kanałowe leczenie.niestety problem pojawił się po pewnym czasie.czy to jest możliwe że przez to tata źle się czuje?non stop przeziębiony,non stop coś mu dolega.ma problem z oczami,ropieją,są cały czas czerwone.
okazało się że zęba nie da się uratować i trzeba usunąć.podobno te bakterie chodzą po całym ciele,jak się ich później pozbyć?

13lat temu sama miałam problem z dolną jedynką,ropa przedostała się w takie miejsca że musieli nacinać mi twarz-brodę żeby wszystko dobrze wyczyścić;-(no i oczywiście usunęli zęba
koronka

Re: usunięcie jedynki górnej

Post autor: koronka »

Na bakterie jest konieczne leczenie antybiotykami.Nie ma innej możliwości.Wskazane wykonać antybiogram i stosować lek celowy.
Samopoczucie może być od zęba,zawsze jest to jakiś stres. Niestety ząbki wymagają okresowych kontroli,zaniedbanie może doprowadzić do takiego
Anka85 pisze:3lat temu sama miałam problem z dolną jedynką,ropa przedostała się w takie miejsca że musieli nacinać mi twarz-brodę żeby wszystko dobrze wyczyścić;-(no i oczywiście usunęli zęba
i nie chodzi o higienę.Nie zawsze ropa się uzewnętrznia i jest odczuwalna ale przegryza tkanki i kości a efekt zna pani.Pozdrawiam.
Anka85
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 3 lut 2016, o 18:01

Re: usunięcie jedynki górnej

Post autor: Anka85 »

gdzie wykonać antybiogram?czy skierowanie na to bierze się od lekarza rodzinnego.czy to jest refundowane czy trzeba wykonać prywatnie.o co konkretnie poprosić?
niestety mieszkamy na wsi a tu lekarze są jacy są.po usunięciu zęba tata zapytał dwóch dentystów o te bakterie w organizmie i czy trzeba brać antybiotyk to powiedzieli że nie.
sama jak idę do jakiegokolwiek lekarza widze co tutaj się dzieje,lekceważą pacjenta a później problem z którym przyszłam po pewnym czasie jest tak poważny że bez np operacji się nie obejdzie.
koronka

Re: usunięcie jedynki górnej

Post autor: koronka »

Antybiogram można wykonać w laboratorium gdzie pobiera się krew,(można wykonać z krwi,moczu lub stolca) wykonuje się posiew.Jeśli lekarz zleci(może rodzinny) to na NFZ lub można prywatnie.Pozdrawiam
Noa-Dental
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2016, o 18:12

Re: usunięcie jedynki górnej

Post autor: Noa-Dental »

Dokładnie tam, gdzie *koronka napisała :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post