Jak wzmocnić kolana?

Rehabilitacja: osób z uszkodzonym słuchem, pulmonologiczna, psychiatryczna, wirtualna rehabilitacja – innowacyjna metoda rehabilitacji z wykorzystaniem technologii komputerowych, fizjoterapia, zabiegi usprawniające
Asystentka

Jak wzmocnić kolana?

Post autor: Asystentka »

To, jak działa twoje kolano zależy od siły i pracy całej nogi - od palców stopy aż po biodro. Aby wzmocnić kolano, musisz pracować nad wszystkimi mięśniami dolnych partii ciała.

W treningu wzmacniającym kolana powinieneś uwzględnić ćwiczenia siłowe i ćwiczenia na równowagę . Podstawą ćwiczeń siłowych są przysiady na jednej nodze, wykroki, martwy ciąg, zgięcia nóg na maszynach, przewodzenie i odwodzenie.

Przysiady

Przysiady są tak popularne, ponieważ jest to ćwiczenie wymagające ruchu złożonego - tj. pracy kilku stawów - dzięki czemu jest ono bardzo efektywne, jeśli tylko wykonujemy je poprawnie - tj. niezbyt szybko i trzymając ciężar ciała równomiernie rozłożony na stopach. Wykonuj 4 serie po 15 przysiadów z obciążeniem dostosowanym do swoich możliwości.

Wykroki

Wykroki posiadają większość zalet przysiadów oraz jedną dodatkową - stanowią większe wyzwanie dla równowagi. Przejścia z jednej nogi na drugą przypominają ruchy, z jakimi spotykamy się w naturalnych sytuacjach - biegnąc, chodząc po górach. Aby wykonać to ćwiczenie stań prosto (do rąk możesz wziąć hantle) i zrób duży wykrok prawą nogą. Ważne jest by przy rym ruchu ciągnąc lewe kolano do podłogi, a plecy trzymać prosto. Prawe kolano nie powinno wychodzić za palce stopy. Wykonaj3 serie po 10 wykroków najpierw na jedną, porem na drugą nogę.

Martwy ciąg na jednej nodze

Stań prosto, a lewą nogę cofnij lekko do tyłu, opierając palce stopy o podłogę. W dłonie weź ciężarki lub sztangę. Pochyl się w dół, tak by plecy były ustawione równolegle do podłogi i opuszczaj ciężarki do ziemi i podnoś z powrotem do pozycji wyjściowej. Jeśli możesz, trzymaj przednią nogę cały czas wyprostowaną. Wykonaj 4 serie po 10 powtórzeń. Ćwiczenie wzmacnia tył nogi, pośladki i wymaga utrzymania równowagi.

Ćwiczenia izometryczne

Opisane wyżej klasyczne ćwiczenia uzupełnij ćwiczeniami izometrycznymi, tj. takimi, które polegają na utrzymywaniu napięcia konkretnych mięśni przez określony czas. Przykład: usiądź na ławce i połóż na niej swoją prawą nogę. Napnij mięśnie uda i trzymaj napięcie przez 45-60 sekund, po czym zmień nogi. Innym godnym polecenia przykładem ćwiczenia izometrycznego wzmacniającego mięśnie nóg jest „siedzenie na niewidzialnym krześle" - tj. utrzymywanie kolan zgiętych do kąta 90°, gdy plecy są oparte o ścianę. W pozycji tej należy wytrzymać możliwie najdłużej.
Awatar użytkownika
Hepatica
Użytkownicy
Posty: 12
Rejestracja: 21 lis 2016, o 13:49

Re: Jak wzmocnić kolana?

Post autor: Hepatica »

Korzystnie na utrzymanie zdrowych kości i stawów wpływa Shilajit, czyli naturalna wydzielina skalna. Powstaje ona w głębokich grotach skalnych, które występują w niektórych masywach górskich. Nasz suplement zawiera jej oczyszczoną i skoncentrowaną postać (10:1), a ekstrakt standaryzowany jest do 20 % kwasów fulwowych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post