Jak działa DOSTINEXU przy antykoncepcji

Profilaktyką, choroby żeńskiego układu płciowego, zaburzenia miesiączkowania, antykoncepcja hormonalna, mechaniczna, naturalna, ciąża, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, porady intymne
funnygirl
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2015, o 08:13

Jak działa DOSTINEXU przy antykoncepcji

Post autor: funnygirl »

witam! Od 4 lat biore tabletki antykoncepcyjne. Ostatnio lekarz kazal mi zbadac poziom prolaktyny po obciazeniu. Wynik wyszedl ponad 30 razy wiekszy niz bez obciazenia w zwiazku z tym przepisal mi pol tabletki dostinexu 0,5mg na tydzien przez 4 tygodnie. Zastanawia mnie jak on dziala? Jezeli do tej pory mialam za duza prolaktyne co w jakis sposob nie pozwalalo mi zajsc w ciaze to czy biorac pierwsza polowke tabletki w miniona sobote juz powinny byc jakies skutki? Tzn czy w ciagu tych paru dni poziom prolaktyny mogl juz jakos drastycznie spasc? Czy brane caly czas tabletki anty nadal dzialaja, czy ich dzialanie jest obnizone? Czy moglo wystapic ewentualne zaplodnienie w wyniku wczorajszego stosunku?
Dziekuje za odpowiedz!
carboczar

Re: Jak działa DOSTINEXU przy antykoncepcji

Post autor: carboczar »

Działanie tabletek antykoncepcyjnych podczas stosowania dostinexu jest obniżone, dlatego zalecane jest stosowanie dodatkowej antykoncepcji typowo mechanicznej takiej jak prezerwatywy czy globulki. Tabletki są w stanie zbić do prawidłowego poziomu prolaktynę nawet w ciągu miesiąca, wiec spadek poziomu PRL może zostać odnotowany nawet po pierwszej tabletce. Zatem jeżeli nie planuje Pani ciąży należy się od 1 tabletki zabezpieczać dodatkowo, gdyż tak jak pisałam, antykoncepcja hormonalna w takiej sytuacji nie spełnia swojej roli.
Jeżeli wczoraj wytrysk nastąpił w Pani to jak najbardziej może ta sytuacja zakończyć się ciążą.
dimedicus

Re: Jak działa DOSTINEXU przy antykoncepcji

Post autor: dimedicus »

Jeżeli wczoraj wytrysk nastąpił w Pani to jak najbardziej może ta sytuacja zakończyć się ciąża.
funnygirl
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2015, o 08:13

Re: Jak działa DOSTINEXU przy antykoncepcji

Post autor: funnygirl »

wytrysk nie nastapil we mnie. zdaje sobie sprawe ze dostinex moze obnizyc dzialanie tabletek anty dlatego nie dopuscilismy do wytrysku. chodzi o to ze ja wzielam dopiero pierwsza polowke tabletki. zostalo mi jeszcze poltorej tabletki do konca kuracji i ciekawa bylam czy juz potrzech dniach od pierwszej dawki moga byc jakies efekty w postaci obnizenia prolaktyny.?
prosze mi powiedziec jak dlugo po wzieciu ostatniej polowki dostinexu powinnam sie dodatkowo zabezpieczac? czwarta polowka wypada 4 grudnia. czy 11 grudnia (po tygodniu od wziecia ostatniego dostinexu ) bede juz wystarczajaca zabezpieczona samymi tabletkami antykoncepcyjnymi ? bardzo dziekuje za odpowiedz !
carboczar

Re: Jak działa DOSTINEXU przy antykoncepcji

Post autor: carboczar »

Proszę jednak pamiętać że jeśli do wytrysku doszli zaraz po wyjściu z Pani ryzyko ciąży w dalszym ciągu jest realne.
Przyznam się ze nie jestem w stanie odpowiedzieć na Pani 2 pytanie. Tydzień po to zwykle po antybiotykach można już kochać sie bez zabezpieczenia, jednakże nie wiem jak to jest w przypadku dostinexu. Nie chciałabym Pani wprowadzić w błąd. Wydaje mi sie ze po tygodniu powróci pełna ochrona ale radziłabym zapytać sie swojego ginekologa
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post