Pacjent ma prawo do leczenia bólu lub sąd i odszkodowanie

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
Asystentka

Pacjent ma prawo do leczenia bólu lub sąd i odszkodowanie

Post autor: Asystentka »

Chorego musi boleć? Nie! wkrótce lekarz, pod groźbą kary, zadba o to, żeby pacjent nie cierpiał
Każda placówka medyczna musi zrobić wszystko, żeby chory nie zmagał się z cierpieniem. W przeciwnym wypadku czekają ich kary i pozwy. Projekt zmian wkrótce przyjmie rząd.
- Dotychczas prawo do uśmierzania bólu wynikające z przepisów mieli jedynie pacjenci chorzy terminalnie. To ma się zmienić. W projekcie nowelizacji ustawy o prawach pacjenta i rzeczniku praw pacjenta, którą niedługo ma się zająć rząd, do art. 20 zostanie dopisane zdanie: 'Pacjent ma prawo do leczenia bólu' - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

W projekcie nowelizacji znajdzie się również zapis, że placówka udzielająca świadczeń zdrowotnych jest obowiązana dokonywać oceny stopnia natężenia bólu, leczyć go i monitorować skuteczność takiej terapii.

Piotr Warczyński cytowany przez "DGP" twierdzi, że również w świetle obecnych zasad leczenie bólu chorym się należy. Jest to bowiem element terapii. Jak jednak zauważa, teraz to prawo będzie wyrażone silniej - osobnym przepisem - i równocześnie wprowadzony zostanie obowiązek pracowników i placówek medycznych do jego bezwzględnej realizacji. Według Warczyńskiego pacjent będzie musiał otrzymać odpowiednie leki, by ból był zniwelowany.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post