Tajemnicza wysypka.

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
Wyszpoleg
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2016, o 15:14

Tajemnicza wysypka.

Post autor: Wyszpoleg »

Witam,
Z góry przepraszam jezeli post znajduje sie w złej kategorii.
Przechodząc odrazu do sedna, mam 17 lat, od około roku zmagam sie z dziwna "wysypka". Zaczęło sie od drobnych czerwonych plam, które powoli zaczęły sie zmieniać w wysypkę następnie można powiedzieć, ze rany. Jestem alergikiem (drzewa, pyłki, trawy, zboża, kurz, sierść) i choruje od 3 lat na astmę. Przyjmuje Ventolin 100 w razie ataku oraz Symbicort Turboaler 2x dziennie. Wszystkich alergenów staram sie unikać, rzeczy piorę tylko w płynach dla alergikow to samo z kosmetykami.
W dodatku wszystkie rany goja mi sie bardzo wolno (ostatnio zdarte kolano goiło sie miesiac, zwykle zarcie naskórka nic głębszego), odczuwam częste bóle mięśni, czasami osłabienie. Miałam wykonanie w ostatnim czasie morfologia, ob, mocz, cukier we krwi, tsh ft3 i ft4-wszystko jest w normie. Przyjmowałam także antybiotyki z powodu podejrzenia półpaśca, niestety nic sie nie zmieniło, stosowałam rożne maści steroidowe na te zmiany, także z marnym skutkiem. Byłam u dermatologa ale problemy dermatologiczne zostały wykluczone. Chciała bym wiedzieć co to moze byc? Czy moze to byc choroba autoimmunologiczna?
Niestety pisze z telefonu i nie mam pojęcia jak dodać tutaj zdjęcia wysypki/ran. Zainteresowanym mogę wysłać na maila.
Z góry dziekuje i pozdrawiam.
Załączniki
IMG_5242.JPG
IMG_5242.JPG (50.58 KiB) Przejrzano 1379 razy
carboczar

Re: Tajemnicza wysypka.

Post autor: carboczar »

Wyszpoleg pisze:Czy moze to byc choroba autoimmunologiczna?
Nie sądzę
Trudno oceniać na podstawie zdjęcia,nie ten wymiar poglądowy. Jak wyglądają wyniki krwi i w jakim zakresie wykonano.
Dermatolog oceniał wizualnie czy pod dermatoskopem,pobrano może materiał do badań?
Wyszpoleg
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2016, o 15:14

Re: Tajemnicza wysypka.

Post autor: Wyszpoleg »

Dermatolog tylko na to spojrzał i uznał, że to od proszku do prania (raczej jest to niemożliwe bo nie mam alego ciała pokrytego takimi zmianami) włączyłam dlatego płyn hipoalergiczny ale nie przyniosło to poprawy. Morfologia można powiedzieć, iz jest idealna.
dimedicus

Re: Tajemnicza wysypka.

Post autor: dimedicus »

To że jest w jednym miejscu a nie np w innych nie świadczy,że to nie jest uczulenie. Może występować w różnych miejscach albo wielu.Sadzę(oceniam na odległość i niezbyt odpowiedniego zdjęcia) że może to być uczulenie ale też i grzybica skóry gładkiej.
Czy czasem nie występują poty? czy w nocy się pan poci?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post