Świerzb a po nim Pokrzywka

Choroby skóry, włosów, paznokci, nowotwory (czerniak złośliwy, rumień guzowaty)
Chorób, przenoszone drogą płciową,HIV
patrycja9575
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2016, o 20:46

Świerzb a po nim Pokrzywka

Post autor: patrycja9575 »

Witam. Otóż jakiś miesiąc temu zaraziłam się w pracy świerzbem... byłam na wizycie u Pani dermatolog , przepisała mi maści do smarowania : Crotamiton i Fusacid F (na zapalenie mieszków włosowych) męczyłam się z tym strasznie był w miejscach intymnych, pokazywał się też na rękach , biodrach.. aż po 3dniach kuracji był spokój zaczeły znikać chrostki , po tygodniu powtórzyłam kurację z zaleceniem Pani Dermatolog, okazało się że mam już spokój , nic nowego nie wyskoczyło , znikł ten straszny świąd... Mineły 2tygodnie i ponownie pokazała się chrostka przy pośladkach więc potraktowałam ją Crotamitonem oraz octem jak zresztą wcześniej też stosowałam między smarowaniem ocet ponieważ bałam się że się tego nie pozbęde..Na drugi dzień wstałam rano poczułam jak zaczyna mnie wszystko swędzieć i okazało się że dostałam wysypke od pośladków po same całe nogi i z przodu i z tyłu, wyglądało to podobnie do świerzbu, więc potraktowałam to też Crotamitonem ale zaczeło jeszcze bardziej swędzieć więc wzięłam kąpiel..kiedy się wykąpałam znikł świąd ale zostały czerwone kropki wyglądały jakby coś mnie pogryzło lekko czerwonawe wypukłe i do tego miałam sine nogi... lecz po 15min znikło samoistnie.. po dwóch dniach wyszło to samo też na pośladkach i po same całe nogi...udałam się do Pani dermatolog ponownie i swierdziła że to pokrzywka, czy mozliwe jest to że dostałam uczulenia przez ten Crotamiton ?? za dużo go stosowałam jak opisuję w opisie powyżej ? i stąd pojawiła się pokrzywka? Błagam pomocy ;( mam dosyć paskuctwa...;(((
patrycja9575
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2016, o 20:46

Re: Świerzb a po nim Pokrzywka

Post autor: patrycja9575 »

Jakie badania krwi powinnam zrobić by ustalić czy to pokrzywka ?
dimedicus

Re: Świerzb a po nim Pokrzywka

Post autor: dimedicus »

patrycja9575 pisze:swierdziła że to pokrzywka, czy mozliwe jest to że dostałam uczulenia przez ten Crotamiton
to jest bardzo możliwe, przemijające reakcje alergiczne ale też podrażnienie skóry w miejscach gdzie były świerzbowce.
patrycja9575 pisze:Jakie badania krwi powinnam zrobić by ustalić czy to pokrzywka ?
tych badań jest wiele i istotne są
OB i/lub CRP morfologii z rozmazem, można wykonać badanie poziomu IgE. Zwykle lekarz ocenia wizualnie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post