Jak zdrowo schudnąć?

Porady dietetyczki, układanie zdrowej diety.
zgadnij_kto
Użytkownicy
Posty: 10
Rejestracja: 23 lis 2015, o 20:12

Jak zdrowo schudnąć?

Post autor: zgadnij_kto »

Witaj, wiadomo dużo wody niegazowanej, ruchu, niskokaloryczne posiłki. ALe jak odpowiednio ułożyć swoja dietę żeby w miarę szybko zrzucić zbędne kilogramy? Pełno jest diet 'zdrowych' promowanych przez czasopisma ale po przeliczeniu jednego tyg tych diet trzeba mieć solidny budżet.
Co z suplementami diety które spalają tłuszcz? Działąją czy to tylko chwyt? Kiedyś próbowałam takowego, w połączeniu z dietą i cwiczeniami i nie zauważyłam zadnego efektu, co wiecej nabawiłam sie paskudnego bólu zołądka, choć lekarze podejrzewali trzustke.
Dietka

Re: Jak zdrowo schudnąć?

Post autor: Dietka »

A więc podstawą zdrowej diety jest tez nastawienie psychiczne- trzeba zająć czymś umysł i ręce żeby nie podjadać i nie mysleć ciągle o diecie i o kg( bo to dodatkowo utrudnia sprawę).Po 2 należy być cierpliwym i nie oczekiwać że waga będzie szybko spadać, bo prawidłowe odchudzanie polega na ubytku masy ciała w długim czasie.Po 3 należy zwiększyć aktywność fizyczną ( Chodzimy pieszo zamiast jechac samochodem np do sklepu,jeździmy rowerem, aerobik). Po 4 pijemy duzo wody niegazowanej, herbatek ziołowych ale między posiłkami ( nigdy nie popijamy jedzenia).Po 5 jemy codziennie 5-6 posiłków regularnie o tej samej porze nie zapominając o śniadaniu.
Po 6 unikamy produktów tłustych, słonych, słodkich.
Przykład diety:
7;00 śniadanie( płatki owsiane z mlekiem,truskawkami, rodzynkami, suszonymi morelami i otrębami pszennymi).
10;00-11;00 II śniadanie (bułka pełnoziarnista z sałatą pomidorem, rzodkiewką, ogórkiem z plastrem sera żółtego,
13-14;00 obiad Zupa ( czysta lub przecierana , nie gotowana na kościach)
15-16;00 II Danie ( Duszone mięso lub ryba pieczona + surówka z dodatkiem oliwy)
18-19;00 Kolacja ( pasta jajeczna, pieczywo pełnoziarniste, papryka,).
Ten układ można zmieniać wprowadzając dodatkowo podwieczorek ( jedząc jakiś owoc, mus owocowy itp). Ciężko jest sie trzymać posiłków obiadowych ( o tych porach )u osób które pracują i są cały dzień poza domem.
Sama mam taka prace,że cały dzień mnie nie ma w domu więc moj układ posiłków wygląda troche inaczej.
7;00 sniadanie płatki z mlekiem i otręby owoc
10-11;00 jogurt, owoc np banan czasem jogurt + batonik musli ( jak mam ochote na cos słodkiego).
13-14;00 bułka pełnoziarnista z duża ilością sałaty, ogórka, pomidora ,papryki z serkiem topionym, lub żołtym serem.
17;30-18 obiadokolacja ( surówka + pieczone lub duszone mięso)
20;00 czasem cos podjem ( truskawki z jogurtem naturalnym, pestki dyni itp).
Jadłospis powinien być urozmaicony. A co do wspomagaczy nie polecam ich - tylko zaburzaja naturalny metabolizm. Takie preparaty są polecane w skrajnych przypadkach np u ludzi otyłych których czeka operacja a ich tkanka tłuszczowa utrudnia przeprowadzenie zabiegu ( np dieta Cambridge). A co do efektu jojo napisze potem.

Żeby uniknąc efektu jojo trzeba trwale zmienic nawyki żywieniowe ( zamiast białego pieczywa jeść ciemne, unikać kalorycznych posiłków, utrzymywać aktywność fizyczną,nie głodzić się i nie dopuszczać do długich odstępów między posiłkami, jeść dużo błonnika)

I sama kiedyś przerabiałam diety z gazet, wspomagacze ( chrom, ekstrakty z ananasa itp..) w wieku 13 lat ważyłam prawie 80 kg przy wzroście 166.Od 10 lat waże 55kg noszę rozmiar 36 i uwierzcie mi że wcale nie głoduję, nie mam problemów z wagą- żadnego jojo. Polecam wszystkim diete Michała Tombaka nie łączenia produktów.
zgadnij_kto
Użytkownicy
Posty: 10
Rejestracja: 23 lis 2015, o 20:12

Re: Jak zdrowo schudnąć?

Post autor: zgadnij_kto »

w sumie ja największy problem mam z tym że kg odkładaja mi się głównie w brzuchu :/ otyła jeszcze nie jestem bo według BMI mieszcze sie w prawidłowej wadze, ale kiedyś byłąm na samym poczatku tej rozpiętości a teraz na końcu wiec musze zrzucić jeszcze 9 kg. długa droga przedemną ;) ale zakupiłam skakankę i mam zamiar ja namiętnie wykorzystywać tylko musze poczekać az palec mi sie jeszcze podgoi bo nie ubiore zadnych butów oprócz klapek póki co :/
Dietka

Re: Jak zdrowo schudnąć?

Post autor: Dietka »

U mnie też tłuszcz odkłada sie na brzuchu najszybciej eh.Dlatego powinnaś jeść kilka posiłków dziennie ale o tej samej porze. Gdy robisz dłuższe przerwy między posiłkami i taki stan sie powtarza organizm zwalnia metabolizm. Po dluzszej przerwie w niejedzeniu mysli sie ,, nie jadłam 5 godzin to sobie teraz zjem ...'i w ciagu 1 posiłku dostarczasz powiedzmy te 900kcal, które nie zostana spalone do kolejnego posiłku i tłuszczyk sie odkłada. I liczac kalorie człowiek sie zastanawia ,,zjadłam 1500kcal dziennie a nie chudne'. :->
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post