Derealizacja i inne objawy po jednorazowym zazyciu dxm.

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
Zielik
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 6 lis 2016, o 12:51

Derealizacja i inne objawy po jednorazowym zazyciu dxm.

Post autor: Zielik »

Hej. Jako 17 latek szukający wrażen dałem się namówić na rekreacyjne uzycie dxm. Wzialem 15 tabletek. Dzien pozniej czułem się dziwnie, różne dziwne objawy. Pomyslalem ze to kwestia tygodnia. Niestety minęło juz 1.5 roku i mimo ze niektore objawy, tiki mięsniowe, bezsennosc ustały, to bez przerwy od tamtego momentu cierpie na derealizacje, mgłę umysłową, problemy z koncentracją, męty oczne. Zawsze bylem super skoordynowany, teraz też nie jest źle, ale koordynacja też osłabła. Leży też orientacja w terenie. Gdy spojrze z bliska z jednym zamknietym okiem na jakis skomplikowany uklad kolorow czy figur, np jakas plecionka i otworze drugie oko, to wzrok w ogole nie potrafi zsynchronizować obrazu.. dziwnie to wygląda. Po powrocie na silownie zdaje mi się, jakby mój prawy triceps był jakis niedowładny, osłabiony. Mam też problem z przypomnieniem sobie słow, gdy coś mowię. Generalnie osłabiona pamięc krótkotrwała. Cięzko mi się uczyć, brakuje motywacji i czuje się zmeczony, mimo, że nie mam czym być zmeczony. Nauczylem się z tym żyć, ale boje się, że idzie to w złą stronę. Mogę tak funkcjonować o ile to nie będzie sie pogłebiać. Orientowałem sie już w internecie i znalazlem doslownie garstke (3-4) osób, które po jednorazowym zazyciu dxm przezywają cos zbliżonego ale nigdzie nie udało mi się znaleźć odpowiedzi, co to może być. Ciekawym jest, że wszystkie te osoby robiły badania mózgu, które wychodziły im 100% poprawne. Ja jeszcze badania nie robiłem. Jakiś pomysł?
drTeresa

Re: Derealizacja i inne objawy po jednorazowym zazyciu dxm.

Post autor: drTeresa »

Utrzymujące objawy stosowania Dekstrometorfany po takim czasie wskazują na uszkodzenie nerwów w mózgu bardzo możliwe że blokada receptora NMDA z podejrzeniem uszkodzenia połączeń między neuronami.
Zielik pisze:wszystkie te osoby robiły badania mózgu, które wychodziły im 100% poprawne
to jeszcze nie świadczy,że nic się nie zmieniło, badanie EEG jest trudne w interpretacji,gdyż u zdrowego mogą wyjść badania złe a u chorego dobre.
Trzeba udać się do neurologa.Tu nie jest realne postawić diagnozy bez badań osobistych.
Zielik
Użytkownicy
Posty: 5
Rejestracja: 6 lis 2016, o 12:51

Re: Derealizacja i inne objawy po jednorazowym zazyciu dxm.

Post autor: Zielik »

Dziekuje za odpowiedź. Chciałbym zapytać, czy takie uszkodzenie poprzez jednorazowy wybryk, może nieść za sobą rozwój objawów? I czy tego typu defekty można skutecznie leczyć, skutecznie tj. z zaobserwowaniem poprawy?
drTeresa

Re: Derealizacja i inne objawy po jednorazowym zazyciu dxm.

Post autor: drTeresa »

Zielik pisze:czy takie uszkodzenie poprzez jednorazowy wybryk, może nieść za sobą rozwój objawów?
nawet jednorazowe zastosowanie używek może mieć konsekwencje ale tego bez badań się nie oceni. Przez leczenie może być poprawa ale nie zawsze musi ustąpić skutek.Potrzeba czasu dla oceny.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post