Zapalenie tęczówki, przyczyna

Choroby reumatyczne, zwyrodnienia układu kostno-stawowego, stany zapalnymi tkanki łącznej, rozpoznanie, leczenie oraz zapobieganie.
Robii
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2016, o 20:58

Zapalenie tęczówki, przyczyna

Post autor: Robii »

Witam!
Poszukuje przyczyny 2 w tym roku zapalenia tęczówki oka prawego. Pierwsze miało miejsce w czerwcu, drugie w październiku(2 tyg. po urazie oka, duży pies skoczył na mnie wkładając mi do oka łape, bolało kilka dni nie było jednak perforacji) Byłem leczony tropicamidem oraz dexa-free. Okulista zalecił, by znaleźć przyczynę tych stanów zapalnych przede wszystkim u reumatologa. Zacznę od tego Na początku tego roku pojawił sie u mnie brak czucia w lewej nodze, od kolana w dół, po około miesiąca najpierw przeszło, w uczucie bólu a następnie samoistnie zikło, wizyta u neurologa nie dała żadnych wyjaśnień. Zostało wykonane zdjęcie rtg biodra(zdj. zamieszczam niżej.. W lipcu pojawiło się drętwienie palucha u stopy (lub dwóch, teraz nie pamiętam) od strony dolnej, internista zalecił badania rtg stopy (znaczna koślawość w stawach śródstopno-paliczkowych. Pozatym częsci kostne zmian nie wykazują, Szerokość szpar stawowych w normie. Kwas moczowy wynik:6,70 mg/dl norma do 7,20. CRP: 0,20 mg/l. OB 2mm/h) Badanie zostało wykonane 4 dni po drugim zapaleniu tęczówki. W lipcu wykonałem też morfologie krwi, glukozy, TSH (wyniki podam na zdjęciu na dole) Następnie zostałem skierowany do reumatologa. Tutaj doznałem nie miłego zaskoczenia bowiem chwile po wejściu do lekarza dowiedziałem się, że oślepnę(naprawdę?). A potem diagnoze ZZSK i skierowanie na rtg biodra (zdj. zamieszczam niżej) oraz przypisani mi została sulfosalazyna w ilości 1 gram dziennie. Podczas wizyty kontrolnej po 2 tygodniach ponieważ drętwienie palucha nie przeszło, zmieniono na 2 gram. Oraz dowiedziałem się, że coś ze stawami mam, nie dowiedziałem się jednak co, na opisie zostalo ujęte, że stawy biodrowo-krzyżowe w normie wiekowej (19lat) :/ Oraz, że zostane wysłany na jakieś "super" badanie kosztujące 800 zł w następnym roku. (ktoś wie może co to za badanie może być?). A Teraz udałem się do internisty uznał, że może to być zapalenie zatok przypisał summamed oraz buderhin oraz rtg zatok, niestety opis sie gdzieś zapodział, było tam coś napisane coś w rodzaju utajona zmniejszona powietrznośc zatok przynosowych, jak będzie miał dostęp do CD to poprawie. w przyszłym tygodniu ide do laryngologa. Szukam więc pomocy, czy to może być zzsk lub inna choroba reumatyczna? Czy przy stosowaniu sulfasalazyny konieczne są badania czynnosci wątroby oraz badania krwi, bo żadne takie nie zostały mi przypisane. Dodam jeszcze, że mieszkałem ok roku w domu z duża wilgocią, oraz wadliwą instalacją kanalizacyjną(wiem o szkodliwości tych 2 elementów jednak nie zdawałem sobie z nich sprawy), myślę, ze mogło mieć to wpływ na rozwój jakiejś choroby. Od razu mówię, że nie liczę na diagnozę, i wiem, że nie można jej wystawić przez internet, ale szukam jakiś wskazówek i z góry dziękuje za wszelką pomoc :)
carboczar

Re: Zapalenie tęczówki, przyczyna

Post autor: carboczar »

Jest to dość często spotykane schorzenie wywołane przeważnie przez czynniki endogenne.A towarzyszyć może wielu schorzeniom ogólnym.
W każdym przypadku takiego stanu jest wskazane ogólne zbadanie i wykonanie wielu badań pomocniczych w celu ustalenia etiologii.(czy nie występują jakieś zakażenia,badania krwi w kierunku m.in. cukrzycy,też przyczyny reumatologiczne,pulmonologiczne,dermatologiczne czy inne). Trzeba brać i pod uwagę warunki mieszkaniowe co zaznaczyłem jako w zakażeniach.
Leczenie diagnostykę, zasadniczo powinno się prowadzić w szpitalu na oddziale okulistycznym.
Robii
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2016, o 20:58

Re: Zapalenie tęczówki, przyczyna

Post autor: Robii »

Niestety raczej na oddział nikt mnie nie przyjmie, cukier w normie, Reumatologa planuje zmienić. A jakie schorzenia reumatologiczna mogą powodować taki objaw? I jakie badania można by było jeszcze zrobić?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post