Niesłyszący pacjent wzywa pogotowie?

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
Asystentka

Niesłyszący pacjent wzywa pogotowie?

Post autor: Asystentka »

Zachodniopomorskie: jak niesłyszący pacjent wzywa pogotowie?
System dla niesłyszących służący do wzywania pogotowia wprawdzie istnieje, ale Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki informuje, że najpierw musi ruszyć ogólnopolski numer alarmowy dla tych osób.

Za jego wdrożenie odpowiedzialne jest MSWiA, nie wiadomo, kiedy jednak upora się z tym zadaniem - informuje Radio Szczecin.

Maja Kamińska-Kołota, prezes oddziału zachodniopomorskiego Polskiego Związku Głuchych w Szczecinie przypomina, że aby głuchy mógł wezwać pogotowie, musi wysłać faks lub zadzwonić najpierw do swojego tłumacza.

Maria Flisznik, szefowa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie wskazuje, że pogotowie kilka miesięcy temu przygotowało autorskie programy: SMS i aplikację na telefon. Zostali przeszkoleni także dyspozytorzy. Stacja nie może jednak wystartować z projektem.

Małgorzata Smolarek, kierownik Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Szczecinie wyjaśnia, że możliwość wysyłania SMS-ów będzie włączona do ogólnopolskiego systemu powiadamiania ratunkowego, lokalne wdrażanie systemów, które i tak będą wkrótce wyłączone, nie ma zatem sensu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post