Ból kolana przy zginaniu, kucaniu, siadaniu

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
Karorrr
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 64
Rejestracja: 3 maja 2016, o 12:51

Ból kolana przy zginaniu, kucaniu, siadaniu

Post autor: Karorrr »

Witam.
Nigdy tak na dobrą sprawę problemów z takimi rzeczami nie miałem więc trochę mnie to niepokoi bo zaczęło w sumie bez powodu chyba że za niego można uznać moją prace gdzie trzeba wiele razy dziennie kucnąć/wstać, przyklęknąć/wstać albo klęczeć długo czy być w pozycji z kolanami zgiętymi i tak na okrągło i ogólnie trzeba się nachodzić i niekiedy ponosić trochę ale nie jakieś mega ciężkie rzeczy. Mam 24 lata. Jestem aktywny ( swego czasu robiłem bardzo dużo przysiadów z obciążeniami również ale nie wielkimi).

Boli mnie jakby nad kolanem lub górna jego cześć, prawe kolano, bardziej przy wewnętrznej stronie. Jak trzeba kucnąć czy wstać z pozycji siedzącej albo schodzenie po schodach - wtedy odczuwam ból aczkolwiek największy przy wstawaniu. Boli również wtedy kiedy długo nie ruszam nogą a wtedy wyprostowanie kolana boli również. Wygląda to tak jakby kolano sztywniało za bardzo a potem trzeba to rozciągnąć wszystko. Ale jak się rozchodzi to boli mniej. Nie ma żadnej opuchlizny ani okolica kolana nie jest rozgrzana czy coś.
Czy coś mi Pan doktor doradzi ? Co to może być ?
Załączniki
kolano.jpg
kolano.jpg (5.3 KiB) Przejrzano 1450 razy
dimedicus

Re: Ból kolana przy zginaniu, kucaniu, siadaniu...

Post autor: dimedicus »

Coś się dzieje najprawdopodobniej w stawie rzepkowo-udowym.Na odległość nie da się ocenić,trzeba wykonać usg oraz rtg. Zapewne zmiany pourazowe,mikrourazy które w końcu dały o sobie znać.
Karorrr
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 64
Rejestracja: 3 maja 2016, o 12:51

Re: Ból kolana przy zginaniu, kucaniu, siadaniu...

Post autor: Karorrr »

Po wzięciu aponaproxenu ból minął, jak przestała działać tabletka to wrócił ale minimalnie więc może warto wziąć jeszcze kilka ?
dimedicus

Re: Ból kolana przy zginaniu, kucaniu, siadaniu...

Post autor: dimedicus »

Można rozważyć takie leczenie ale może być za krótkie, może być konieczne leczenie długotrwałe. A efekt nie jest pewny.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post