Czy Wielkiej Brytani panuje rzeżączka?

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
Asystentka

Czy Wielkiej Brytani panuje rzeżączka?

Post autor: Asystentka »

Okazuje się, że Wielka Brytania ma najwyższe spożycie kokainy w Europie, jest też na pierwszym miejscu w liczbie zarażeń rzeżączką – wynika z raportu Komisji Europejskiej i OECD na temat zdrowia.
Średnia zarażeń rzeżączką dla Europy to 20 przypadków na 100 tysięcy osób, w Zjednoczonym Królestwie jest to trzykrotnie więcej. Kokaina jest najpopularniejszym nielegalnym stymulantem w Europie, w ciągu ostatniego roku co najmniej raz zażyło ją 2 proc. osób w wieku 15-34 lata. W Wielkiej Brytanii jest to o połowę więcej, do zażycia narkotyku w ciągu ostatnich 12 miesięcy przyznaje się 3 proc. młodych Brytyjczyków.

Wnioskiem z raportu Health at a Glance jest to, że ludzie w Europie żyją coraz dłużej, ale wiele osób spędza te dodatkowe lata chorując. Komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności, Vytenis Andriukaitis, powiedział: „W krajach Unii Europejskiej wiele osób umiera z powodu chorób wiązanych z czynnikami dającymi się uniknąć - jak otyłość i palenie papierosów. Raport ten pokazuje w jaki sposób warto kształtować politykę zdrowotną państw“.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post