Wynik prześwietlenia płuc

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
DORA67
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 27 gru 2015, o 13:27

Wynik prześwietlenia płuc

Post autor: DORA67 »

Płuca bez zmian ogniskowych przejaśnione rozedmowo.cechy przewlekłego zapalenia oskrzeli przywnękowo.serce w normie, przepona konty wolne.zacienienie za sylwetka serca może odpowiadać w.chłonnemu.proponuję ew. zdj.boczne.Proszę o interpretację wyniku, mam 44 lata badanie wykonywałam kontrolnie, trochę po sugestii lekarza urologa u którego się leczę ze względu na kamicę nerkową, a od dłuższego czasu mam podwyższony poziom leukocytów i erytrocytów i lekarz twierdził że to nie koniecznie od kamieni, może być to wynikiem na przykład cukrzycy lub gruźlicy. Moja doktor pierwszego kontaktu w to nie wierzyła ale dla świętego spokoju dała mi to skierowanie.Proszę o opinie.
dimedicus

Re: Wynik prześwietlenia płuc

Post autor: dimedicus »

Zgadzam sie tu też z lekarzem urologiem,że cukrzyce należy też uwzględnić w badaniach różnicowych.Czy badano poziom cukru?Czy pali pani papierosy?Czy uprawiała pani sporty wysiłkowe zwiększonym wysiłkiem oddechowym czy bieganie?Opis wskazuje na przewlekły nieżyt oskrzeli.
DORA67
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 27 gru 2015, o 13:27

Re: Wynik prześwietlenia płuc

Post autor: DORA67 »

Witam, cukier mam w normie, 82 mg, nie palę od 10 lat, ale również wszystkie przeziębienia leczę sama , nawet nie pamiętam kiedy w tym temacie byłam u lekarza, ale martwi mnie również powiększenie w. chłonnego, co może być przyczyną i na ile jest to groźne.
dimedicus

Re: Wynik prześwietlenia płuc

Post autor: dimedicus »

Nie ma pewności,że jest to węzę,w tych okolicach często są trudności z diagnozowaniem zdjęcia,dlatego zalecono projekcje boczną.Nie wiadomo jak duży jest ten węzeł.Przyczyny powiększenia jest tak wiele że trudno opisać.Każdy stan zapalny z rożnego powodu powoduje powiększenie węzła.Ludzie często maja powiększone węzły nawet nie wiedząc,nawet zadrapanie powoduje powiększenie węzła chłonnego.Więc nie zawsze świadczy,to o zmianie patologicznej a u pani występują zapalenia oskrzeli,więc węzę może być powiększony,pytanie ile jest powiększony? To jest pytanie istotne na które badanie obecne nie dało odpowiedzi.
DORA67
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 27 gru 2015, o 13:27

Re: Wynik prześwietlenia płuc

Post autor: DORA67 »

proszę jeszcze o informację czy to zapalenie oskrzeli podlega jakiemuś leczeniu?
dimedicus

Re: Wynik prześwietlenia płuc

Post autor: dimedicus »

Oczywiście, między innymi mogą to być leki wziewne,leki rozszerzających oskrzela
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post