[Link] Zapalenie jelit, sport i dieta

Porady dietetyczki, układanie zdrowej diety.
noname123
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 75
Rejestracja: 22 lis 2016, o 18:34

[Link] Zapalenie jelit, sport i dieta

Post autor: noname123 »

Witam,
moj problem zdrowotny opisalem tutaj post35085.html#p35085. Jestem osoba dosc aktywna fizycznie. Trenuje na silowi 4 razy w tyg. Przeczytalem ogolne porady co mozna jesc, czego unikac przy problemach jelitowych. Jednak nie chcialbym dalej chudnac.. jestem juz i tak dosc szczuply.. Czy istnieje dieta, ktora mozna pogodzic z leczeniem jelita i nie stracic kilogramow ? Bo o przytyciu to nawet nie marze..
Dietka

Re: Zapalenie jelit, sport i dieta

Post autor: Dietka »

Powinno się zwiększyć podaż kalorii, białek, tłuszczów, węglowodanów
Aby nie obciążać za bardzo żołądka,wskazane zmodyfikować dietę przy ZJD do posiłków częstszych a więc 6 x dn.Z tym że pierwszy posiłek juz w godzinę po wstaniu a ostatni 2 h przed snem.Eliminacja pokarmów ciężkostrawnych a zastąpić lekkostrawnymi z chudych mięs czy ryb oraz przetwory nabiałowe(np maślanka,sery też twarde,kefiry itp)
Zosiaku
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 1 gru 2016, o 14:26

Re: Zapalenie jelit, sport i dieta

Post autor: Zosiaku »

noname123 pisze:moj problem zdrowotny
Moze po prostu poszukaj suplementu diety, który sprawi, że jelita bedą pracować jak należy. Na rynku jest ich wiele. W proszku, jak Kolon, czy FLORADIX w płynie. My wolimy w płynie, bo łatwiej się przyswaja i jest smaczny. Musisz po prostu wypróbować. Inaczej w Twoim przypadku chyba bez wspomagania się nie obejdzie. Zwróć przy tym uwagę na składniki, aby nie była to chemia tylko po prostu wyciągi z soków, roslin, itp. Powodzenia. U mnie w pracy jest facet co wciąga słoik nutelli i jest chudy jak patyk.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post