Refluks GERD LPR, kaszel od 10.lat Controloc40

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
raafaello1982x
Użytkownicy
Posty: 11
Rejestracja: 12 lis 2016, o 12:47

Re: Refluks GERD LPR, kaszel od 10.lat Controloc40

Post autor: raafaello1982x »

Wiadomo że może zdarzyć się sytuacja że lekarze będzie zniesmaczony że coś mu sugerujemy chyba że jest to lekarz do którego chodzimy już od jakiegoś dłuższego czasu i pozwala nam na komunikacje ze sobą bo jest otwarty na wywiad + czas jaki pacjent spędzi w Internecie aby móc się czegoś dowiedzieć o swoim schorzeniu by móc to później z lekarzem skonsultować. na pewno kluczowy jest fakt iż stosowana tabletka przyniosła skutek w postaci zniwelowania kaszlu natomiast też wywołała szereg różnych objawów przez jej stosowanie w skali co najmniej 2 lat. jednakże też warto wziąć pod uwagę to ze były już wykonywane szeregi różnych badań w kierunku Refluks i żadne z Nich go nie potwierdziło, natomiast lekarz stwierdził że ph metria która jest kosztownym badaniem nic tutaj nie wniesie nowego aczkolwiek mi osobiście wydaje się że po prostu lekarz nie chce dać skierowania na tak drogie badanie (inny gastrolog prywatnie powiedział, że kolejnym etapem byłoby własnie badanie phmertii pełnopłatne w przypadku prywatnego leczenia, wiadomo). a jaka jest wasza opinia na ten temat cze wspomniane badanie ph metrii może coś konkretnego powiedzieć w kwestii tego refluksu czy on jest czy też go nie mam, skoro miałem już wykonywaną Gastroskopie oraz RTG z Papką barytową który nic w tym kierunku nie wykazały.

stosowany przeze mnie lek ma duże Spektrum działania w związku z powyższym moim zdaniem faktycznie może okazać się że Dolega mi coś zupełnie innego a ja wolę mieć prowadzone leczenie w oparciu zdiagnozowane rzeczy a nie w oparciu o skuteczność działania leków mniejszą bądź większą na zasadzie testowania na pacjencie różnego rodzaju tabletek, gdyż po wielu latach zażywania tabletek nie chciałbym już truć tak organizmu skoro stałem się świadomym użytkownikiem medycyny po tylu latach (min.10) stosowania różnych leków.

Swoją droga pamiętam, że kilka lat temu (rok 2007) brałem lek Gasec20 bądź 40 i też go pozytywnie wspominałem jeśli chodzi o skuteczność działania porównywalna chyba do omawianej C40, czy to lek z tego samego kalibru czy raczej ma zupełnie inne spektrum?
raafaello1982x
Użytkownicy
Posty: 11
Rejestracja: 12 lis 2016, o 12:47

Re: Refluks GERD LPR, kaszel od 10.lat Controloc40

Post autor: raafaello1982x »

Zaczynam ostatnio mocno obawiać się czy nie mam przypadkiem choroby Crohna, natomiast zabieg kolonoskopii mam dopiero pod koniec stycznia. czytałem również że niekoniecznie wykonując ten zabieg osoba która posiada wymienione schorzenie może zostać od razu poprawnie zdiagnozowana a wręcz nawet w przypadku niektórych osób dopiero po 2. bądź po 3. takim zabiegu podana choroba została stwierdzona również w oparciu o dodatkowe badania (jeśli tak podajcie mi proszę jakie badanie mogę wykonać w tym kierunku nim doczekam się kolonoskopii która może nie odrazu nawet w przypadku posiadania wykryje chorobę) jak przypuszczam jak i również o sporządzony obszerny wywiad. jednakże jak powszechnie wiadomo jeśli pacjent sam nie zacznie poprawnie opisywać wszystkich objawów jakie mu towarzyszą to większość wizyt lekarskich wygląda niestety w ten sposób że pacjent powie 1 bądź maksymalnie 2 zdania a resztę czasu mówi lekarz bądź poświęca ten czas na wypisywanie recept bądź wypełnienie kartoteki pacjenta, więc jeśli kogoś faktycznie nie położą do szpitala to raczej takie wizyty u specjalistów bywają często bardzo mało efektowne. chyba że właśnie pacjent sam mocno ze angażuje się w swój przypadek i że tak powiem O może lekarzowi zdiagnozowanie swojego przypadku sugerując mu pewne kierunki badań czy też samemu od siebie podając obszerny wywiad aczkolwiek jak wiemy niewielu lekarzy lubi słuchać pacjentów i raczej po pierwszym zdaniu pacjentowi już przerywają.
dimedicus

Re: Refluks GERD LPR, kaszel od 10.lat Controloc40

Post autor: dimedicus »

Podstawą jest badanie na krew utajoną,też na pasożyty,dobrze jest wykonać 3 x dla pewności,badanie krwi CRP
raafaello1982x
Użytkownicy
Posty: 11
Rejestracja: 12 lis 2016, o 12:47

Re: Refluks GERD LPR, kaszel od 10.lat Controloc40

Post autor: raafaello1982x »

W kwestii podanych badań miałem je zrealizowane w ramach prywatnie zrobionego pakietu brzusznego w laboratorium Diagnostyka, na ich podstawie nic nie wykazano. jednak słyszałem opinie że w kwestii na przykład wykrycia pasożytów, najlepiej jest aby zlecić wykonanie takiego badania wyspecjalizowanym w tym kierunku laboratorium ( na swoim przykładzie doświadczyłem tego iż wyniki na kał w kierunku pasożytów znacznie różniły się od siebie: Diagnostyka Vs inne lab.). Dlatego też zastanawiam się czy badania na krew utajoną nie powtórzyć w laboratorium w którym odrębnie miałem robiona badanie z kału na pasożyty. aczkolwiek może po prostu okazać się że podane wyspecjalizowane w badaniu kału laboratorium specjalizuje się tylko i wyłącznie w większej trafności rozpoznawania pasożytów ze względu na ich duże doświadczenie tej kwestii w porównaniu do dużych laboratoriów które masowo do wszystkiego podchodzą i nie są już tak wnikliwe. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Ponadto też mam do Was pytanie jaki lek na nierozpoznany refluks byście polecili pod kątem zmniejszenia intensywności kaszlu o podobnej skuteczności jaką ma C40 W moim przypadku. Jednak na tej zasadzie aby podany lek nie powodował w dłuższej perspektywie czasowej niedoborów witaminy B 12 magnezu oraz nie prowadził do tężyczki. Bo może faktycznie po prostu jest tak że wszystkie leki z gamy IPP spożywane w dłuższej perspektywie czasowej powodują niedobór wspomnianych pierwiastków jak i również prowadzą do te tężyczki.

Powtórzę natomiast moje pytanie dotyczące diagnozy Refluksu, mając na uwadze wykonane przeze mnie już badania we wspomnianym kierunku które refluks to nie wykazały czy tylko na podstawie skuteczności suplementacji tabletek powodujących zmniejszenie kaszlu a po dłuższym czasie całkowite wyeliminowanie kaszlu można stwierdzić że ma się refluks. pytam bo po tylu latach suplementacji tabletek chciałbym mieć postawioną jednoznaczną diagnozę na podstawie jakiegoś konkretnego badania i tu ponawiam pytanie czy ph metria przełyku mogłaby mi takowe jednoznaczne wyniki przedstawić czy też bardziej przychylacie się do tego o czym powiedział lekarz że raczej nic ona w tym temacie konkretnego już nie wniesie. jednak kij ma 2 końce i specjalista mógł powiedzieć bo tak uważa albo po prostu bo nie chciał dać skierowania na dość kosztowne badanie które z tego co się orientuję w dużym mieście kosztuje w okolicach 650zł.
dimedicus

Re: Refluks GERD LPR, kaszel od 10.lat Controloc40

Post autor: dimedicus »

Badanie stolca na pasożyty wykonuje się 3-krotnie w odstępach co najmniej 1 dn. Nie jest problemem ocenić czy są pasożyty czy nie.

Wg zasady,nie zajmujemy się leczeniem przez internet a więc nie podajemy jakie leki stosować,od tego jest lekarz prowadzący
raafaello1982x pisze:bardziej przychylacie się do tego o czym powiedział lekarz że raczej nic ona w tym temacie konkretnego już nie wniesie.
tak.
raafaello1982x
Użytkownicy
Posty: 11
Rejestracja: 12 lis 2016, o 12:47

Re: Refluks GERD LPR, kaszel od 10.lat Controloc40

Post autor: raafaello1982x »

Pewnie faktycznie jest tak jak mówisz że aby rozpoznać pasożyty z poprawnie dostarczonej próbki materiał nie stanowi dużego problemu. pytanie tylko czemu o tym jak poprawnie pobrać próbkę muszę dowiadywać się z Internetu bo swego czasu właśnie znalazłem informację na ten temat ale w żadnym z laboratoriów takowych nie otrzymałem.

Jeśli dobrze rozumiem to najlepiej w odstępach dwudniowych pobierać próbkę kału magazynując ją w lodówce w temperaturze od 2 do 8 stopni i dopiero taką próbkę dostarczyć do odpowiedniego laboratorium celem badania pasożytów.

Chciałem jeszcze dopytać w kwestii badania na krew utajoną czy tutaj również poprawnie dostarczona do badania Próbka kału polegałaby na gromadzeniu stolca z 3 różnych dni dla odstępów pobrania próbki między nimi wynoszącej co najmniej 2 dni?

Co do ph metrii mam więc nieco bardziej ogólne pytanie czy Spotkaliście się z przypadkiem osoby która miała robionam GastroSkopje oraz rtg z Papką barytową i u której na podstawie przeprowadzonych badań nie stwierdzono refleksu natomiast korzystnie reagowała ona na tabletki na refluks i dopiero ph metria potwierdziła tą diagnozę.
Meneus

Re: Refluks GERD LPR, kaszel od 10.lat Controloc40

Post autor: Meneus »

Nie musi to być co 2 dni,może być z dnia na dzień,podobnie jest z badaniem na krew utajoną,przez kolejne 3 dni zbieramy stolec i w ostatni dzień oddajemy do badań(przez ten czas przechować w lodówce) jeśli nie będzie z dnia na dzień pobierane, to oddajemy do badań za każdym razem.
raafaello1982x pisze:Co do ph metrii mam więc nieco bardziej ogólne pytanie czy Spotkaliście się z przypadkiem osoby która miała robionam GastroSkopje oraz rtg z Papką barytową i u której na podstawie przeprowadzonych badań nie stwierdzono refleksu natomiast korzystnie reagowała ona na tabletki na refluks i dopiero ph metria potwierdziła tą diagnozę.
taka sytuacja może wystąpić.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post