Zgrubienie w dziąśle nad górną dwójką

Choroby, leczenie zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej, tkanek jamy ustnej, stawu skroniowo-żuchwowego.
zanet1116
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 5 gru 2016, o 10:19

Zgrubienie w dziąśle nad górną dwójką

Post autor: zanet1116 »

Witam. Od jakiegoś czasu czuję dosyć spore zgrubienie w dziąśle wysoko nad górną lewą dwójką. Nie wiem co to jest. Zgrubienie czuję również w okolicach nosa jakby guzek. Od tej pory czuję lekki ból tej dwójki oraz takie naprężenia w dziąsle jakby mi coś wypychało tego zęba. Ostatnio zauważyłam nawet ze ten ząb wysuwa mi się do przodu gdzie zawsze miałam proste równe zęby... Co to może być? Dodam jeszcze że nasila się to przy zmianie pogody gdy mam lekki katar itp czuję większy ból a także nos mam przytkany ale tylko z tej lewej strony. Nigdy nie miałam większych problemów z tym zębem kiedyś nie bolał. Miałam małą dziurkę która została zapląbowana w styczniu tego roku. Od tej pory odczuwałam już jakby ten ząb był nie mój. W maju/czerwcu były sytuacje że pobolewał mnie przez dwa dni, ale tylko wtedy gdy go się dotykało. W lipcu czułam już czasem takie rozpychajace naprezenie nie wiem jak to inaczej nazwać. I jakoś ostatnio wyczułam te zgrubienie. Co to może być? Proszę o poradę zanim udam się do stomatologa. Słyszałam również ze może być to problem z zatokami. Bardzo martwi mnie to że ząb mi się wysunął do przodu..
koronka

Re: Zgrubienie w dziąśle nad górną dwójką

Post autor: koronka »

Nie ocenię bez osobistej wizyty. Może wynikać z zatok i stanu ropnego(może przetoka) a może być coś innego np zgorzel,ropień itd...
Trzeba będzie wykonać zdjęcie. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post