Fizykodiagnostyka i rehabilitacja w medycynie i stomatologii

Książki dla lekarzy,studentów,pacjentów pomocne w poznaniu leczenia i chorób
Asystentka

Fizykodiagnostyka i rehabilitacja w medycynie i stomatologii

Post autor: Asystentka »

Wie­lo­au­tor­ska mo­no­gra­fia na­uko­wa za­ty­tu­ło­wa­na „Fi­zy­ko­dia­gno­sty­ka i re­ha­bi­li­ta­cja w me­dy­cy­nie i sto­ma­to­lo­gii” po­wsta­ła ja­ko kon­ty­nu­acja cy­klu pu­bli­ka­cji do­ty­czą­cych pro­ble­mów zwią­za­nych ze zja­wi­ska­mi za­cho­dzą­cy­mi w or­ga­ni­zmach ży­wych, a więc i w or­ga­ni­zmie czło­wie­ka. Cykl ten za­ini­cjo­wa­ne­go w Pi­le w 2015 ro­ku pod­czas VII Mię­dzy­na­ro­do­we­go Sym­po­zjum Fi­zy­ko­dia­gno­sty­ki i Fi­zy­ko­te­ra­pii Sto­ma­to­lo­gicz­nej i Me­dycz­nej oraz II Mię­dzy­na­ro­do­we­go Sym­po­zjum Nau­ko­we­go „Me­dy­cy­na Fi­zy­kal­na w No­wo­cze­snej Fi­zjo­te­ra­pii.”
In­ter­dy­scy­pli­nar­ne uję­cie te­ma­tu dia­gno­sty­ki i re­ha­bi­li­ta­cji w me­dy­cy­nie i sto­ma­to­lo­gii z punk­tu wi­dze­nia na­ukow­ców i ba­da­czy wno­si no­we war­to­ści. Po­świę­co­ne mu III Sym­po­zjum pt.: „Bio­fi­zy­ka a me­dy­cy­na” od­by­ło się w dniach 29–30 wrze­śnia 2016 r. w Po­zna­niu. Zo­sta­ło zor­ga­ni­zo­wa­ne mię­dzy in­ny­mi przez Ka­te­drę Bio­fi­zy­ki i Ka­te­drę Or­to­pe­dii Sz­czę­ko­wej i Or­to­don­cji Uni­wer­sy­te­tu Me­dycz­ne­go w Po­zna­niu, ze­spo­ły na­ukow­ców re­pre­zen­tu­ją­ce róż­ne dys­cy­pli­ny na­uki, co zna­la­zło swo­je odzwier­cie­dle­nie w tej mo­no­gra­fii.
Do przy­go­to­wa­nia ar­ty­ku­łów do mo­no­gra­fii „Fi­zy­ko­dia­gno­sty­ka i re­ha­bi­li­ta­cja w me­dy­cy­nie i sto­ma­to­lo­gii – kon­ty­nu­acja” za­pro­sze­ni zo­sta­li za­rów­no au­to­rzy z Uni­wer­sy­te­tu Me­dycz­ne­go im. Ka­ro­la Mar­cin­kow­skie­go w Po­zna­niu, jak i ba­da­cze re­pre­zen­tu­ją­cy in­ne dys­cy­pli­ny na­uko­we i ośrod­ki ba­daw­cze w kra­ju i po­za je­go gra­ni­ca­mi. Po­zwo­li­ło to na przy­go­to­wa­nie mo­no­gra­fii o szcze­gól­nym cha­rak­te­rze.
Załączniki
fizykodiagnostyka-i-rehabilitacja-w-medycynie-i-stomatologii.jpg
fizykodiagnostyka-i-rehabilitacja-w-medycynie-i-stomatologii.jpg (4.83 KiB) Przejrzano 289 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post