chudniecie

Porady dietetyczki, układanie zdrowej diety.
ja84
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 16 lis 2016, o 13:28

chudniecie

Post autor: ja84 »

Witam
Mam pytanie na temat chudnięcia. A mianowicie czy w moim przypadku można uznać to za normalne. Od czerwca tego roku postanowiłam schudnąć. Startowałam z wagą 80 kg przy 159 cm wzrostu. Zapisałam się na siłownię. Początkowo ćwiczyłam około 5 razy w tygodniu ale rzadko się ważyłam. Od końca lipca do końca sierpnia nie ćwiczyłam łącznie 6 tygodni (jak już to bardzo sporadycznie). Od jakoś września znowu zaczęłam, ale tym razem 3 razy w tygodniu (czaaaaaasem 4). We wrześniu miałam tydzień przerwy, w pazdzierniku 3 tyg przerwy. Dwa razy byłam chora i mniej jadłam (wiadomo). Pomimo tego waga spada i spada. Spodziewałam się, że po 3 tyg przerwy waga będzie w miejscu albo nawet pójdzie w górę. Teraz ważę 71 kg. Owszem - staram się pilnować diety, ale bywa różnie. Ponadto moje inne aktywności to niezmiennie 2 dzieci i prowadzenie własnej firmy, dom, zakupy itp

Czy powinnam się martwić?
Dietka

Re: chudniecie

Post autor: Dietka »

Sądzę,że nie ma powodu do zmartwienia. Tak na wszelki wypadek, można zrobić badania krwi. Nie widzę tu jakiś nieprawidłowości. Jeśli jednak waga będzie znacznie spadać tak ok 3 kg na miesiąc,to już będzie konieczne. Teraz może już się zatrzymać spadek i proszę uważać na jo-jo.
Agnieszka Krupa
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 18 wrz 2016, o 18:55

Re: chudniecie

Post autor: Agnieszka Krupa »

Warto mieć wagę pod kontrolą, dlatego tutaj sprawdzi się na przykład waga SECA, która zmierzy nie tylko Twoje podstawowe parametry podczas procesu odchudzania, ale też pokaże Ci wskaźnik BMI czy poziom tkanki tłuszczowej.

Dieta – owszem, ale pamiętaj też, że w przypadku masy mięśniowej najważniejsze są ćwiczenia – to podstawa.
Możesz połączyć siłownię z basenem, jeśli nie lubisz monotonii, najważniejsza jest jednak konsekwencja.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post