Wysoki poziom cholesterolu. Jak go zminiejszyć?

Schorzenia i wady układ krążenia, układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie tętnicze, choroby tętnic i żył
castus
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2015, o 19:37

Wysoki poziom cholesterolu. Jak go zminiejszyć?

Post autor: castus »

Czy można zmniejszyć zbyt wysoki poziom, intensywnym wysiłkiem fizycznym np.rowerek po 2 godz. codziennie.Ale bez specjalnej diety.
Wynik z dnia 03-10-2015 chol-256,hdl-50,ldl-169,tg-177,glukoza-113. przejechałem na rowerze ok.3500km. oto następne wyniki.waga-115kg
Wynik z dnia 15-11-2015 chol-242,hdl-63,ldl-161,tg-87.glukoza-113, chyba trochę to wolno schodzi,liczyłem na lepszy wynik.waga-103kg
Samopoczucie dobre,jestem zdrowy,wiek 46 lat leków nie używam,alkohol bardzo umiarkowanie,tylko martwi mnie ten cholesterol no i sex coś słabo ostatnio.
dimedicus

Re: Wysoki poziom cholesterolu. Jak go zminiejszyć?

Post autor: dimedicus »

Jedną z metod jest uprawianie sportów czyli wysiłek fizyczny.Diety z tego co pan pisze nie chce zmieniać(nie bardzo wiem co to za dieta)Nie musi być radykalnie zmieniona ale pewne ograniczenia należy wprowadzić.Jeśli to nie pomaga czyli wysiłek fizyczna,zmiana diety,należy rozważyć rozpoczęcie podawania leków hipolipemizującuch (obniżających cholesterol)Zwykle takie leki,jeśli nie pomaga powyższe można wprowadzić po roku czasu a jeśli lekarz uzna można wcześniej lub wyniki są znacznie przekroczone.W pańskim przypadku jest tendencja spadkowa,oczywiście nie jest szybka.Często na swoje zaburzenia pracujemy latami a chcemy szybko poprawić stan zdrowia.Nie wiem jakie pan prowadzi ćwiczenia ale nie jest to tak że wysiłek za jednym razem ma być wysoki,ważne jest aby był systematyczny a wówczas może być stosowany krócej jednak częściej.Nie da się ukryć że jedną z przyczyn obniżki libido jest właśnie cholesterol a w pańskim przypadku może być dodatków przetrenowanie.Przyczyną też mogą być uwarunkowania genetyczne.Mogę kilka propozycji odnośnie diety podrzucić(nie jest to dieta radykalna i nie koniecznie ograniczająca spożywanie ulubionych potraw ale zmodyfikowana i na pewno pomoże)
castus
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2015, o 19:37

Re: Wysoki poziom cholesterolu. Jak go zminiejszyć?

Post autor: castus »

Moje cwiczenia to jazda na rowerze mtb prawie codziennie oraz pływanie.Na rowerze jade ok.40km. a na basenie 1200m.Oczywiscie jak pogoda pozwala na rower to jest rower a jesli nie to basen.Dieta raczej bez wieprzowiny,kawy mało,alkoholu też.Coś mi sie zdaje,że czeka mnie ciezka systematyczna praca i chyba dieta też.
dimedicus

Re: Wysoki poziom cholesterolu. Jak go zminiejszyć?

Post autor: dimedicus »

Czyli tak jak zaznaczyłem za dużo na raz,Lepiej częściej a nie jednorazowe duże obciążenie.Za szybki spadek z wagi też nie3 jest wskazany.Dietka się na pewno przyda.Proszę dietkę stosować cholesterolową i za miesiąc badanie kontrolne
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post