Bardzo proszę o interpretację wyniku rezonansu

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
wiewi00rka1984
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 7 gru 2016, o 08:15

Bardzo proszę o interpretację wyniku rezonansu

Post autor: wiewi00rka1984 »

Bardzo proszę o interpretację i podpowiedź jak poprawić stan mojego kręgosłupa:

Pogłębienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej.
Cechy dehydratacji oraz zmniejszenie wysokości tarczy międzykręgowej na poziomie L5/S1. Tarcza ta wykazuje zmiany o typie centralno-dwubocznej portruzji oraz tylnej, centralnej ekstruzji. Powoduje to ucisk worka oponowego oraz obustronną względna stenozę zachyłków bocznych i otworów miedzykręgowych z modelacją korzeni S1.
Na poziomach L3/L4 i L4/L5 stwierdza się cechy bulgingu krążków międzykręgowych z minimalną modelacją worka oponowego i niewielkim zwężeniem kanałów korzeniowych, bez ucisku na korzenie rdzeniowe.
Dehydratacja oraz zmniejszenie wysokości tarczy międzykręgowej na poziomie Th10/Th 11. Guzki Schmorla w trzonie Th11.
Rdzeń kręgowy w uwidocznionym zakresie wykazuje prawidłowy sygnał.
Stożek rdzenia znajduje się na wysokości trzonu Th12.
Dyskopatia na poziomach L5/S1 i Th10/Th11.
dimedicus

Re: Bardzo proszę o interpretację wyniku rezonansu

Post autor: dimedicus »

Opis wskazuje na zmniejszenie powierzchni krążków międzykręgowych z łagodnym uwypukleniem pierścienia włóknistego dysku poza swoje normalne granice a tym samym ucisk na korzeń nerwowy, na całym odcinku kręgosłupa piersiowo-krzyżowym zmiany zwyrodnieniowe. Nie są to zmiany bardzo poważne acz na pewno objawiają się bólami. Na tym etapie nie ma kwalifikacji do zabiegu operacyjnego.
Leczenie zachowawcze,farmakologiczne i niefarmakologiczne(wzmocnienie mięśni,rehabilitacja i fizjoterapia, zabiegi)
wiewi00rka1984
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 7 gru 2016, o 08:15

Re: Bardzo proszę o interpretację wyniku rezonansu

Post autor: wiewi00rka1984 »

Dziękuję za odpowiedź.

Bardzo cieszy mnie fakt, że nie ma wskazań do operacji - chce w jak najbardziej naturalny sposób wspomóc mój kręgosłup, 2 x w tygodniu godzę na pilates i ćwiczenia wzmacniające mięśnie głębokie, 1 x w tygodniu chodzę na jogę, czasami ćwiczę w domu, jestem bardzo aktywna i ruchliwa, jednak pracuję "za biurkiem" i to myślę daje mi popalić, staram sie w pracy ruszać pod byle pretekstem, oby tylko nie siedzieć - nie wiem co jeszcze mogę zrobić?

Dodam, że dolegliwości bólowe są odczuwalne w momentach, kiedy mój kręgosłup dostaje w kość (dziecko ząbkuje, choruje i wymaga noszenia na rękach), natomiast w pracy siedząc za biurkiem odczuwam jakby ciśnienie napierające na odc. lędźwiowo - krzyżowy (jakby miało mi rozsadzić kręgosłup). Mój najgorszy stan, w jakim byłam to ból kręgosłupa i drętwienie pośladka, nogi aż do stopy w każdej pozycji (stojącej, lezącej - szczególnie na brzuchu, siedzącej - jedynie w czasie chodzenia, ruchu czułam się dobrze.

Jaka rehabilitacja i zabiegi będą wskazana przy moich dolegliwościach?
dimedicus

Re: Bardzo proszę o interpretację wyniku rezonansu

Post autor: dimedicus »

wiewi00rka1984 pisze:Mój najgorszy stan, w jakim byłam to ból kręgosłupa i drętwienie pośladka, nogi aż do stopy w każdej pozycji
Jeśli taki stan będzie się pogłębiał to możne dojść do problemów z chodzeniem,jest jeszcze czas aby zacząć działać.Więc konieczne będą ćwiczenia wzmacniające kręgosłupa(rehabilitacja) z zabiegów np;terapia manualna,magnetoterapia, interdynamik, diadynamik czy inne ale to już musi zlecić lekarz na miejscu.
Proszę przestać dźwigać,dobrać odpowiednie pozycje w pracy,nie siedzieć non stop ale też i nie stać za długo,odpowiednie obuwie(płaskie obcasy,wkładki redukujące obciążenia)
wiewi00rka1984
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 7 gru 2016, o 08:15

Re: Bardzo proszę o interpretację wyniku rezonansu

Post autor: wiewi00rka1984 »

Dziękuję za wszystkie wskazówki, wizytę u neurologa mam w nowym roku - zobaczymy co zaleci w ramach rehabilitacji.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post