Nerwica wegetatywna?

Choroby obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego, Depresje i nerwice.
Anioł Śmierci
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 7 gru 2016, o 13:50

Nerwica wegetatywna?

Post autor: Anioł Śmierci »

Pytanie za 100 punktów.
Problem z gruczołem krokowym. Rok temu był stwierdzony lekki stan zapalny stercza i pęcherza moczowego, po którym nie ma śladu.
Obecne wyniki badań: PSA w normie, usg stercza, nerek i pęcherza moczowego dobre (ładna kora, ładny miąższ, nerki i stercze niepowiększone, w pęcherzu jedynie trochę piasku, ale niedużo - żaden problem, bo są przyjmowane diuretyki na nadciśnienie tętnicze). Natomiast jest swoisty dyskomfort który dotyczy prawdopodobnie stercza, mianowicie cyt. "takie samoistne pulsnięcie w tej okolicy, że aż czasem można podskoczyć"). Możliwe jest podłoże neurotyczne. Stąd moje pytanie, jak duże jest prawdopodobieństwo, że to objaw nerwicy wegetatywnej?
dimedicus

Re: Nerwica wegetatywna?

Post autor: dimedicus »

A jak z kręgosłupem L-S? W badaniach różnicowych brano pod uwagę i ten temat?
Czym się pan zajmuje,rodzaj pracy,sporty.
W jakich okolicznościach występują podane objawy? Badanie moczu?
Anioł Śmierci
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 7 gru 2016, o 13:50

Re: Nerwica wegetatywna?

Post autor: Anioł Śmierci »

dimedicus pisze:A jak z kręgosłupem L-S? W badaniach różnicowych brano pod uwagę i ten temat?
MRI i RTG odcinka l-s nie były robione, ale dyskopatię i choroby zwyrodnieniowe wykluczam.

dimedicus pisze: Czym się pan zajmuje,rodzaj pracy,sporty.
Tryb pracy siedzący. Więc są też i hemoroidy (być może i one mogą czasem uciskać gruczoł i stąd odczucie takiego pojedynczego impulsu?) Sporty nieczęsto, jedynie bieganie i siłownia (ta ostatnia od 3 m-cy wstrzymana - przerwa).
dimedicus pisze:W jakich okolicznościach występują podane objawy?
Okoliczności objawów bez znaczenia, mogą wystąpić zarówno w stanie spoczynku, wysiłku, nacisku (siedzenie), etc., objawy nie są częste, zaś ich częstotliwość różna. W tym właśnie sęk.
Oprócz tego objawy znerwicowania, nadwrażliwość na ból, etc. Stąd moje pytanie w takim właśnie kierunku.

Btw...
dimedicus też pisze:Badanie moczu?
Sądziłem, że pisałem, iż stanu zapalnego i zakażeń w obrębie dróg moczowych i stercza brak.
Ogólna morfologia krwi dobra (za wyj. dość niskiej liczby NEU - 2 200 / µl i wysokiej liczby Bazo: 2 300 /µl).
Mocz: urobilinogen w normie, Glu, lbc, rbc, ketony i azotyny nieobecne, mocznik i kreatynina w normie.
dimedicus

Re: Nerwica wegetatywna?

Post autor: dimedicus »

Anioł Śmierci pisze:ale dyskopatię i choroby zwyrodnieniowe wykluczam.
sądząc po rodzaju pracy ja nie wykluczam. Brałbym też pod uwagę infekcję gruczołu krokowego oraz hemoroidy.Wskazane badanie per rectum.
Anioł Śmierci
Użytkownicy
Posty: 4
Rejestracja: 7 gru 2016, o 13:50

Re: Nerwica wegetatywna?

Post autor: Anioł Śmierci »

dimedicus pisze:
Anioł Śmierci pisze:ale dyskopatię i choroby zwyrodnieniowe wykluczam.
sądząc po rodzaju pracy ja nie wykluczam.
W sumie racja, w początkowych etapach dyskopatia może być bezobjawowa. Ok, zlecę RTG. Zobaczymy, co będzie. Tyle, że wydaje mi się to mało powiązane z dolegliwościami, o których pisałem powyżej...
dimedicus pisze:Brałbym też pod uwagę infekcję gruczołu krokowego
I z pewnością świadczą o tym dobre wyniki badań, jak i brak objawów typowych dla zapalenia zarówno ostrego, jak i przewlekłego. :twisted:
dimedicus pisze:oraz hemoroidy.
Pisałem, że są. I zadałem nawet pytanie, czy to może wpływać na odczucia opisane przez pacjenta. Więc wracamy do meritum: hemoroidy, czy nadpobudliwość wegetatywna? Czy jedno i drugie?

P.S.
dimedicus pisze:Wskazane badanie per rectum.
Było wykonywane. Robi się je standardowo przy badaniu stercza. Brak wyczuwalnych zwłóknień, etc., stercze niepowiększone.
jarex
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 22 mar 2016, o 06:05

Re: Nerwica wegetatywna?

Post autor: jarex »

W jaki sposób leczysz hemoroidy? Jest to bardzo nieprzyjemne schorzenie, z którego może wynika większość Twoich problemów o jakich tutaj piszesz. Wiem ponieważ sam na to cierpialem ( w zasadzie jeszcze mam ale są w takim stanie,że praktycznie nie odczuwam już dolegliwości z nimi związanych).
Pamiętaj, że nie powinno się leczyć hemoroidów na własną rękę
REKLAMA ZAPOZNAĆ SIĘ Z REGULAMINEM

Ale po prostu udać się do lekarza, który zaproponuję odpowiednie działania.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post