Torbiel kości łodeczkowatej.

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
Małgorzata
Użytkownicy
Posty: 16
Rejestracja: 7 gru 2015, o 18:25

Torbiel kości łodeczkowatej.

Post autor: Małgorzata »

Panie doktorze proszę o odpowiedz.
We wrześniu 2015 pojawił się u mnie ból w prawym nadgarstku. Prześwietlenie rtg wykazało torbiel kości łódeczkowatej.
Przeszłam 2 serie zabiegów rehabilitacyjnych ,miałam blokadę , leki przeciwzapalne,założony gips.ostry ból ręki trwał około 5 miesięcy.Potem ból ten troszeczkę ustąpił.A może działały leki przeciwbólowe bo złamałam nogę w 3 miejscach,przeszłam 2 operacje nogi)Obecnie ręka znowu zaczęła mnie boleć,ale nie jest to silny ból.Pomagają na razie zele (ketonal)
Wykonałam MR nadgarstka.
Nie wykazano patologicznej ilości płynu w DRUJ.
TFCC nierozerwane,położone prawidłowo.Nie wykazano cech niestabilności kompleksu wstawionego ani cech dysocjacji łódeczkowato-księzycowatej.
W trzonie kości łódeczkowatej widoczna nieco niejednorodna sygnałowo dobrze odgraniczona owalna struktura średnicy około 10 mm. wykazująca dominujacą komponente płynową-torbiel śródkostna.Zmiana dochodzi do wewnętrznych powierzchni warstw korowych tej kości bez ich przekraczania.
Stawy międzyśródręczne prawidłowe.Struktury kanału nadgarstka i kanału Guyona w normie.
Jeszcze lekarz ortopeda nie widział mojego wyniku a za 2 tygodnie mam mieć podawane osocze(zapisałam sie na nie rok temu)
Czy leczenie osoczem może cos pomóc w przypadku tej torbieli?Czy ma jakis sens?
Obawiam sie czy po podaniu osocza nie wróci ostry ból(bo na razie jest do wytrzymania)
Jakie sa metody leczenia tego przypadku? I czy pozostawienie jej moze byc grozne? Z góry dziękuje za wskazówki.
dimedicus

Re: Torbiel kości łodeczkowatej.

Post autor: dimedicus »

Opisane objawy wskazują na ganglion, i on jest przyczyną powstających objawów.
Leczeniem z wyboru może, w zależności od stanu,być pozostawienie(czasem się sama wchłania) absorbowaniem(wyssanie i podanie leków domiejscowo) za pomocą strzykawki albo leczenie zabiegowe.
Tu lekarz za pomocą strzykawki chce wprowadzić osocze bogatopłytkowe(PRP) co powoduje szybką regenerację tkanek co jest lepsze jak po absorpcji gdzie podaje się leki zastrzykami a i też krótszy okres leczenia..Postępowanie PRP wymaga przygotowania kilka dni przed podaniem osocza.
Małgorzata
Użytkownicy
Posty: 16
Rejestracja: 7 gru 2015, o 18:25

Re: Torbiel kości łodeczkowatej.

Post autor: Małgorzata »

Dziękuję za odpowiedz.
Teraz zastanawiam się na czym ma mniej wiecej polegać przygotowanie przed podaniem osocza?
Lekarz ortopeda wypisując mi skierowanie(rok temu) nic nie mówił.Kazał mi tylko zgłosić sie do szpitala na jeden dzień.Teraz mam wyznaczony termin zaraz po świetach.A nie mam możliwości dostać się do tego lekarza.
dimedicus

Re: Torbiel kości łodeczkowatej.

Post autor: dimedicus »

Podstawą jest 3 dni przed zabiegiem: odstawienie niesteroidowych leków przeciwzapalnych( o ile są stosowane – w razie potrzeby tylko można stosować paracetamol.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post