Guzek na węzłach chłonnych

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
aniaS24
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2015, o 13:17

Guzek na węzłach chłonnych

Post autor: aniaS24 »

Od około miesiąca choruje biorę antybiotyki które mało co pomagają a jak pomogą to zaczyna się na nowo po kilku dniach , katar ,kaszel ,ból gardła. Zauważyłam ze od około miesiąca na węzłach chłonnych pojawił się guzek wielkości ziarnka grochu nie bolesny można go lekko przesunąć palcami nie wiem czy wcześniej nie miałam. Od pewnego czasu bolą mnie tez węzły chłonne nie zawsze ale dość często. Byłam u pani doktor która powiedziała ze to nic takiego i przepisała inny antybiotyk . Byłam tez u neurologa ponieważ mam podejrzenie stwardnienia rozsianego ale bez diagnozy...gdyż miałam tylko jeden rzut stwierdzil ze bole w okolicach węzłów chłonnych mogą pochodzić od mięśni być może sobie coś naciągnęłam....
Poza tym wcześniej mialam silny swiat skory około miesiąca myślałam ze to od proszku ale zmieniłam i nie było poprawy później samo przeszło. Lekarze mnie zbywają moze maja racje może nie ale strasznie się mecze z tymi nawracającymi chorobami i bolami. Co powinnam zrobic ? Do jakiego lekarza sie wybrac ? Jakie badania zrobic wyniki badan krwi wyszły dobrze . Prosiła bym o poradę. Juz po prostu nie wiem co mam robić w takiej sytuacji.
dimedicus

Re: Guzek na węzłach chłonnych

Post autor: dimedicus »

Przyznam się,że określenie wynik badania krwi,dobry nic nie mówi,nie wiem jakie wykonano badania(proszę z normami dla danego labo) czy wykonano również badanie TSH,badania uczuleniowe?(na alergie)Stosowanie ciągle antybiotyków jest niepoważne i tylko powodują efekt odwrotny od zamierzonego,osłabiają organizm,powodują stany grzybicze itd.Proszę podać jakie leki są stosowane.Taki węzełek który jest przesuwalny wskazuje na zakażenie,które może wynikać z obecnego stanu.Można wykonać usg(wątpię czy lekarz skieruje ale można wykonać prywatnie)Niewielki węzeł nie jest jeszcze stanem czegoś poważnego jest tylko odpowiedzią na reakcję organizmu na stany infekcyjne.Po leczeniu powinien powrócić do normalnego stanu.Czy wykonano badanie laryngologiczne zatok,uszów,gardła itd?Czy występuje temperatura?
aniaS24
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2015, o 13:17

Re: Guzek na węzłach chłonnych

Post autor: aniaS24 »

Nie posiadam niestety na chwile obecna moich wyników badan gdyż oddalam je lekarzowi prowadzącemu... ale z tego co widziałam wszystko było w granicach normy. Miałam podwyższona temperaturę nawet kilka miesięcy ale neurolog powiedział ze to nic takiego... być może jakiś stan zapalny w organizmie przeziębienie itp. miałam 37,4 a później przez około dwóch tygodni 36,6 później znowu się podwyższyła w tej chwili zażywam antybiotyki i temperatury nie mam, jakieś 2 tyg temu zażywałam UNIDOX następnie BIORACEF po zażywaniu mam straszny ból głowy... O zawrotach nie wspomnę ze względu na źle samopoczucie po tych lekarz wybieram się w następnym tygodniu do lekarza ogólnego. Nie robiłam badan TSH czy lekarz rodzinny może na takie badanie skierować ? badan uczuleniowych tez nie miałam, natomiast miałam badania laryngologiczne jakieś pól roku temu ale tylko uszu wszystko było w porządku. Czasami tez odczuwam klucie w uszach gdy choruje katar, kaszel , grypa itp. Miałam usg żył szyjnych w lipcu i tez wyszło wszystko w porządku, USG węzłów chłonnych nie było mam zamiar zrobić.
Bardzo dziękuje za odpowiedz.
carboczar

Re: Guzek na węzłach chłonnych

Post autor: carboczar »

lekarz ogólny może skierować na badanie TSH.Proponuje wzmocnienie immunologiczne organizmu(można już teraz zacząć stosować) może to być Biostymina lub Engystol
Również witaminy i bakterie kwasu mlekowego (szczególnie przy stosowaniu i po leczeniu antybiotykiem)wszystko jest bez recepty.Jak się pani zdecyduje na któryś preparat wzmacniający,podam jak stosować.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post