Całkowicie autologiczna rekonstrukcja zastawki aortalnej

Schorzenia i wady układ krążenia, układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie tętnicze, choroby tętnic i żył
Asystentka

Całkowicie autologiczna rekonstrukcja zastawki aortalnej

Post autor: Asystentka »

Całkowicie autologiczna rekonstrukcja zastawki aortalnej metodą opracowaną przez Doktora Vahe Gasparyan
Opracowałem metodę śródoperacyjnego szycia łaty z osierdzia przy zabiegu całkowitej rekonstrukcji zastawki aortalnej. Metoda ta jest oparta na morfometrii wykonanej na sercach ze zwłok. Zauważyłem silną korelację między opuszką aorty (odległości między komisurami) i parametrami płatków zastawki takich jak wolny brzeg, wysokość płatka zastawki, wysokości spoidła oraz promień przyczepu płatka zastawki (JThCVS, 2000; 119: 386 – 387). Przedstawiony film pokazuje eksperymentalne badanie dotyczące całkowitej autologicznej rekonstrukcji zastawki aortalnej za pomocą mojej metody szycia osierdzia. Opisywana metoda szycia jest bardzo prosta, powtarzalna oraz precyzyjna. Nie ma tu potrzeby na stosowanie wzorów, miarek czy innych urządzeń. Zabiegi całkowitej autologicznej rekonstrukcji zastawki aortalnej z użyciem różnych wzorów oraz urządzeń do śródoperacyjnego szycia łaty z osierdzia są wykonywanie przez wielu kardiochirurgów (Dr. Carlos Duran, Dr. S. Kumar, Dr. S. Ozaki, Dr. D. Mazitelli). Są doniesienia o dobrych wynikach samej operacji, a także są one odnotowywane przez grupę Doktora Al. Halees’a przy obserwacji pozaszpitalnej (do 16 lat). Moja metod mogłaby uczynić ten zabieg łatwiejszym i bardziej powtarzalnym. Ten typ operacji jest dobrą alternatywą dla wymiany zastawki aortalnej w przebiegu operacji Rossa w szczególności dla młodszych pacjentów. Zastawka w omawianej operacji jest zastawką autologiczną, bezstentową.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post