Wyniki badań spirometrii, RTG Płuc

Rozpoznawanie, profilaktyka i leczenie chorób wewnętrznych, choroby wieku starszego, choroby zakaźne, układu oddechowego, diabetologia, alergie.
DanielJ
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2016, o 23:23

Wyniki badań spirometrii, RTG Płuc

Post autor: DanielJ »

Witam.

Jestem mężczyzną w wieku 24 lat, 192 cm wzrostu i 88kg wagi a także osobą palącą od około 6 lat.

Na początku tego roku rzuciłem palenie na kilka miesięcy i wtedy też zaczeło się u mnie odkrztuszanie flegmy. Myślałem że jest to oczyszczanie płuc a raczej to google mi powiedziało jednakże po kilku miesiącach wróciłem do palenia i to odkrztuszanie nadal się utrzymało. Zaczeło mnie to niepokoić więc poszedłem do Pulmonologa z obawy że może to być Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) albo Rak Płuc. Lekarz osłuchał mnie(Podczas osłuchania wszystko było w normie), zlecił rentgen płuc oraz badanie spriometryczne a także przepisał ACC Optima 600mg,która dość znacząco pomogła.

Chciałbym poprosić o interpretacje tych badań.

Nie mam zdjęcia RTG ale opis badania:
*Widoczny miąższ płucny bez zagęszczeń(Po używaniu ACC Optima)
*Jamy opłucnowe wolne
*Serce i duże naczynia w normie

A tutaj mam wyniki badań spriometrycznych rozkurczowych. Dodam też że nie poszło mi to najlepiej technicznie jeśli ma to jakieś znaczenie. Pierwsze zdjęcie jest przed a drugie po użyciu inhalatora.(Dałem kilka linków jakby ktoś się bał otwierać z nieznanej strony)(Jeśli potrzeba mogę je wrzucić na wybrany host)

Czy na podstawie tych informacji powinienem podjąć się innych bardziej zaawansowanych badań czy jest to wystarczające.

Z góry dziękuje za odpowiedź
dimedicus

Re: Wyniki badań spirometrii, RTG Płuc

Post autor: dimedicus »

DanielJ pisze:Czy na podstawie tych informacji powinienem podjąć się innych bardziej zaawansowanych badań czy jest to wystarczające.
jest wystarczające.
DanielJ
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2016, o 23:23

Re: Wyniki badań spirometrii, RTG Płuc

Post autor: DanielJ »

Jaka jest pana interpretacja tej spirometrii?

Dodam że paliłem około godzinę przed badaniem oraz miałem słabą technikę, jako że nigdy nie robiłem czegoś takiego. Myślę że powinienem powtórzyć to badanie po rzuceniu palenia.

Ale pomijając to, na podstawie podanych powyżej informacji na co to wygląda?
jarex
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 22 mar 2016, o 06:05

Re: Wyniki badań spirometrii, RTG Płuc

Post autor: jarex »

Jeśli nie jesteś pewien na 100% czy badanie zostało wykonane poprawnie to polecam jeszcze raz je powtówrzyć. Chociażby prywatnie ponieważ nie jest to taki wysoki koszt. Nie jest to raczej pochp ponieaż choroba pojawia sie głównie w starszym wieku i po dłuższym okresie palenia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post