Zaćma, soczewki wewnątrzgałkowe

Choroby, schorzenia i leczenie oczu.
Giezeta
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2015, o 06:28

Zaćma, soczewki wewnątrzgałkowe

Post autor: Giezeta »

Witam

Po wspaniałym wzroku w młodości, po 50-tce dopadła mnie dalekowzroczność starcza, a przed 70-tką zaćma, której objawy są nietypowe, bo przestałam nosić okulary do bliży, natomiast do dali muszę nosić minusy. Obecnie już całkiem zanikła akomodacja (mam 76 lat), i już też żadna zmiana okularów do dali nie pomoże. Ten tekst piszę siedząc przed komputerem bez okularów, czytam też nadal bez, ale znajomych (mimo okularów) nie rozpoznaję jeżeli nie zbliżą sie na 5 m.

Szukam okulisty, który mi wytłumaczy jakie soczewki powinnam dać sobie wszczepić, z uwagi na mój tryb życia . Otóż:
1. Bardzo dużo czytam
2. Zakupy, korespondencję, wpłaty, wypłaty, i poszukiwanie informacji na interesujące mnie tematy robię przez Internet.
3. Szyję igłą, dziergam na drutach i szydełku.
4. W ogródku tez muszę widziec dobrze z bliska.
5. Mało wychodzę z domu i mogę nosić okulary do dali ( kino, teatr, rozpoznawanie znajomych) natomiast niechętnie bym sie skazała na nieustające noszenie okularów w domu.

Czyli:
Potrzebuję (chyba?) soczewek pseudoakomodacyjnych takich, które pozwolą mi w domu egzystowac bez okularów.
Nie mogą to być soczewki Acrysoft Restor, ponieważ już dorobiłam się po 25 latach zażywania Cordarone (amidarion) takich złogów na siatkówce, że każde żródło swiatła ma ogromne halo. I to juz pozostanie.

Znalazłam soczewki pseudoakomodacyjne Aspira 1CU. I wiem, że można je wszczepić w jednym miejscu w Krakowie (jestem z tego miasta). Czy one pozwolą na czytanie i obsługiwanie komputera bez okularów?

Bardzo prosze fachowców o odpowiedź i pozdrawiam ich serdecznie. Chętnie bym też porównała opinie kilku fachowców.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post