Stukanie w uchu przy skakaniu.

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
Szarybury
Użytkownicy
Posty: 10
Rejestracja: 16 lis 2016, o 18:52

Stukanie w uchu przy skakaniu.

Post autor: Szarybury »

Dobry wieczór. Chciałbym się zapytać o moje ucho. Otóż po pewnym basenie zatkało mi ucho i woda tam została (niestety nie wylałem jej ponieważ nie chciała wyjść). Na tym basenie również skakałem do wody. Ale wróćmy do mojego ucha. Przy podskakiwaniu (zaraz po spaniu lub bardzo rzadko w dzień) stuka mi w uchu. Objaw występuje tylko wtedy, gdy skacze lub szybko schodzę po schodach. Byłem już 3 razy u laryngologa, nic w uchu niepokojącego nie wyszło (dostałem również jakieś leki) podczas badania słuchu również nic niepokojącego - słyszę bardzo dobrze. 4 tygodnie temu w dzień stukanie to była normalność, teraz już praktycznie nie występuje - możliwe, że przez katar, który teraz mam mi jeszcze się utrzymuje po śnie ten odgłos w uchu. Ucho mnie w ogóle nie bolało i nie boli. Jedyny objaw to co skok to stuknięcie. Czy to może być coś niepokojącego, czy to z biegiem czasu całkowicie ustąpi?
dimedicus

Re: Stukanie w uchu przy skakaniu.

Post autor: dimedicus »

Stan zapalny nie stwierdzono? objaw może być związany z katarem ale też pozostałością po wodzie w uchu. Krople do ucha a wychodząc na powietrze wacik do ucha.
Gdyby po 7-10 dniach stan się utrzymywał trzeba będzie wykonać dokładniejsze badanie. Ale powinno jednak przejść w tym czasie ale nie można dopuścić do chorowania.
Szarybury
Użytkownicy
Posty: 10
Rejestracja: 16 lis 2016, o 18:52

Re: Stukanie w uchu przy skakaniu.

Post autor: Szarybury »

Nie, nic lekarz nie stwierdził podczas żadnej z wizyt. Wychodząc z domu teraz czapka i ciepłe ubranie to mój nawyk. Stukanie w uchu od początku nie było uciążliwe - występowało tylko w "ekstremalnych" przypadkach takich jak szybkie schodzenie po schodach. W czasie leczenie zdążyłem mieć już 2 kataru co mogło się przyczynić do dłuższego leczenia. Teraz już stukania praktycznie nie ma, nawet gdy próbuje na siłę je wywołać skakaniem w czasie dnia. A po spania mam jej tylko przez parę minut (również podskakując) przy normalnym chodzeniu czy siedzeniu/leżeniu od początku nie było żadnych objawów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post