Niedomykanie wpustu żołądka

Choroby układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, wątroby, trzustka, dróg żółciowych, odbytu)
Użytkownik9878
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 15 gru 2016, o 09:52

Niedomykanie wpustu żołądka

Post autor: Użytkownik9878 »

Witam, od lat męczy mnie zgaga, do pewnego czasu lekarz rodzinny przepisywał mi controloc 20(z czasem mam wrażenie, że jest coraz słabszy), bez żadnej diagnostyki, w końcu postanowiłem udać się do innego lekarza, który zlecił mi gastroskopię, wyniki jakie wyszły oraz do tego wynik badania histopatologicznego: Obrzęknięta błona śluzowa żołądka z naciekami zapalnymi typu przewlekłego (+)
Głównym problemem według lekarza jest ,,Niedomykanie wpustu żołądka' i to na nim chciałbym się skupić.
Co prawda byłem już u gastrologa z wynikiem, jednak bardzo mnie zmartwiły jego słowa, mianowicie odradził mi jakichkolwiek ćwiczeń siłowych, a nie ukrywam jest to moja pasja, do tego powiedział, że efekty operacji utrzymują się góra 3-4 lata, a po niej nawet występują bardziej, więc suma sumarum operacja jedynie by pogorszyła sprawę według niego. Co do ćwiczeń siłowych, mówił, że ćwiczenia siłowe zwiększają ciśnienie w brzuchu, przez co nasilam objawy tej choroby, co prawda ciężko się z nim nie zgodzić, czasami przy bardziej intensywnym treningu było mi wręcz niedobrze, przy bieganiu nie raz kwas żołądkowy podchodził aż do gardła(pieczenie i kwasota).
A więc mam pytania:
Naprawdę jest tak źle, że muszę porzucić ćwiczenia(siłownia, kulturystyka)?
Co sądzicie o operacji, czy rzeczywiście efekty są krótkotrwałe i na dłuższą metę pogarsza się?
Czy może mieć to wpływ na wydolność przy np bieganiu?
Czy naprawdę z wiekiem będzie tylko gorzej?
Załączniki
wynik.jpg
carboczar

Re: Niedomykanie wpustu żołądka

Post autor: carboczar »

Użytkownik9878 pisze:Głównym problemem według lekarza jest ,,Niedomykanie wpustu żołądka' i to na nim chciałbym się skupić.
pierwsze to eradykacja bakterii Hp.

Występuje tu zaburzenie w pracy dolnego zwieracza przełyku, będzie konieczne leczenie farmakologiczne( raczej rano 40 a na noc 20. Również dieta oraz reżim żywieniowy.(w dziale diet) i dodatkowe leki.

Można to leczyć ale nie jest to jeszcze powód do zabiegu.Wiele ludzi żyje z takim stanem bez problemów ale przestrzegając zaleceń.

Czy się pogorszy, niekoniecznie,wiele zależy od pacjenta. Raczej wysiłki nie są wskazane tak jak pochylanie się.
Uważam tak,leczenie i jak stan się poprawi będzie można rozpocząć uprawianie stopniowe sportów.
Obecnie ważne eradykacja Hp oraz stosowanie leków IPP tu może potrwać ok 3 miesięcy a potem się zobaczy.
Użytkownik9878
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 15 gru 2016, o 09:52

Re: Niedomykanie wpustu żołądka

Post autor: Użytkownik9878 »

Mam jeszcze pytanie, czy jest możliwość całkowitego wyleczenia tego? Nie ukrywam, że nie chciałbym całe życie na diecie siedzieć(Lubię od czasu do czasu również zjeść jakiegoś fast fooda, pizza ze znajomymi czy też jak jestem na mieście nie zawsze mam możliwość zdrowego jedzenia, chociaż z reguły w domu raczej odżywiam się w miarę zdrowo, ciężko ogólnie by mi było odmawiać jeżeli zostanę poczęstowany), lubię również od czasu do czasu wypić, jeżeli jest ku temu okazja. Chciałbym normalnie bez leków z rana wstać i nie mieć męczącej zgagi, jak i również móc ćwiczyć na poziomie ze swoimi znajomymi.
A tak i dostałem antybiotyki na jakieś 10 dni, controloc od 2 lat codziennie brałem z rana 20 jedną kapsułkę. Teraz dostałem polprazol z rana i na noc po jednej kapsułce 30 min przed posiłkiem
Meneus

Re: Niedomykanie wpustu żołądka

Post autor: Meneus »

Wyleczyć się nie da ale można spowodować normalne życie i spożywać posiłki jakie się chce.
Remisje mogą być długotrwałe ale niestety objawy mogą być nawrotowe,wówczas stosujemy ponownie leki z gr IPP(neutralizujące kwasy)
Jeśli leki nie pomagają,stosuje się zabieg chirurgiczny ale od razu zaznaczę że ok połowy pacjentów po zabiegu nadal może mieć takie objawy refluksu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post