Powikłania po operacji dłoni,rehabilitacja niewiele pomogła

Rehabilitacja: osób z uszkodzonym słuchem, pulmonologiczna, psychiatryczna, wirtualna rehabilitacja – innowacyjna metoda rehabilitacji z wykorzystaniem technologii komputerowych, fizjoterapia, zabiegi usprawniające
Dorbenta
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2016, o 19:31

Powikłania po operacji dłoni,rehabilitacja niewiele pomogła

Post autor: Dorbenta »

Mam taki problem, jakoś w lutym miałem kontuzje- zwichnięcie palca wskazującego dłoni lewej na tyle poważne że niestety lekarze nie mogli odprowadzić go manualnie i musieli ciąć dłoń... Mam w nim ograniczoną ruchliwość,prostuje się do końca ale nie mogę go zgiąć w całości- zaciśnięta pięść wygląda tak że palec odstaje od reszty na kilka milimetrów i jak go nacisnę to boli. Trenowałem sporty walki dość długo i szkoda by mi było przez palca zaprzestać i stracić te 10 lat poświęcone tej pasji... może ktoś z was mi coś podpowie co mógłbym robić w domu? Miałem jedną turę rehabilitacji( laser,wirówka,solux) o coś niby pomogło ale nie za wiele. A u nas czekanie na rehabilitacje to mordęga a we wrześniu chciałbym wrócić na treningi. ten ból nie jest mocny, przypomina takie ruszenie czymś co jest zablokowane. Miałem ciętą torebkę stawową może to ma jakieś znaczenie? Dzięki za wszelkie sprawdzone rady i pomysły:)
dimedicus

Re: Powikłania po operacji dłoni,rehabilitacja niewiele pomo

Post autor: dimedicus »

Należy powtórzyć turę rehabilitacji, można sobie do domu dokupić taki masażer do stóp co się wlewa do niego wodę, włącza, on wibruje i puszcza bąbelki z tym że używać go do ręki. Dodatkowo kupić piłeczki z kolcami, ugniatać je i masować rękę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post