Złamanie u 6 latka

Rozpoznanie, leczenie, zabiegi-operacje chirurgiczne, transplantologia, korekcji nosa i piersi, liposukcja i lifting. leczenie żylaków nóg
zygimar
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2016, o 08:36

Złamanie u 6 latka

Post autor: zygimar »

Witam
BARDZO Proszę o opinie:

Syn doznał urazu nogi na drugi dzień w ośrodku nie stwierdzono urazu - macanie sprawdzanie - zrobił kilka kroków.
Kazali ćwiczyć nogę. Do piątku starał chodzić ćwiczyć ale bolało go.

W sobotę pojechaliśmy w końcu na SOR - i okazało się że złamana.
Założyli mu gips tylko do kolana, mówiła nam Pani doktor że będzie boleć cały tydzień.
Bolało go jak go przenosiliśmy do toalety, bał się ruszyć na łóżku.
Po 5 dniach poszliśmy na zdjęcia kontrolne - no i okazało się że jest przemieszczenie.
Lekarz skierował nas do szpitala i mówił że chyba będą operować.
Odrazy spakowaliśmy się i pojechaliśmy do innego z oddziałem chirurgi dziecięcej ale na SOR okazało się że nie jest tak źle i noga się zrośnie.
Ściągnęli stary gips i dali nowy już za kolano - bez nastawiania - chyba bo na żywca chyba by tego nie zrobili.
Pytałem się czy pierwszy gips był prawidłowy to powiedział że powinien być za kolano - ale nic nie mówił ze to błąd lekarza poprzedniego.

Zdjęcie RTG już z nowym gipsem wygląda tak jak to z pierwszym - taki sam układ kości. (zdjęcia nie mam nie dali mi płytki)

Proszę o opinie czy ta noga się zrośnie prawidłowo?
Załączniki
Zdjecie z gipsem do kolana
Zdjecie z gipsem do kolana
Zdjecie RTG 2 w gipsie.jpg (139.66 KiB) Przejrzano 1502 razy
Noga przed 1 gipsem
Noga przed 1 gipsem
Zdjecie RTG 1.jpg (183.63 KiB) Przejrzano 1502 razy
carboczar

Re: Złamanie u 6 latka

Post autor: carboczar »

Nie zawsze jest konieczność zespolenia przy tego typu złamaniach.Uważam że kość piszczelowa samoczynnie powinna się zrosnąć. Ból nie powinien się utrzymywać dłużej jak tydzień.
zygimar
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2016, o 08:36

Re: Złamanie u 6 latka

Post autor: zygimar »

Czy pierwszy gips - tylko do kolana był prawidłowa założony - czy nie za krótki?
Może to było przyczyną tego przemieszczenia - noga pracowała jak dźwignia gips dociążał jedna stronę pękniętej kości.

Mart wie się żeby syn nie kulał lub żeby później chodzenie nie stwarzało problemów.
No i żeby mógł spokojnie uprawiać sporty - szaleć - nie odbierać mu częściowo radości dzieciństwa.
carboczar

Re: Złamanie u 6 latka

Post autor: carboczar »

Powinno być przy takim złamaniu powyżej kolana. To nie kość strzałkowa gdzie można dać krótszy.
zygimar
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2016, o 08:36

Re: Złamanie u 6 latka

Post autor: zygimar »

Może ktoś inny wypowie się na temat?
zygimar
Użytkownicy
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2016, o 08:36

Re: Złamanie u 6 latka

Post autor: zygimar »

Proszę o opinie kolejne.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post