Tętno spoczynkowe powyżej 100

Schorzenia i wady układ krążenia, układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie tętnicze, choroby tętnic i żył
pistonia
Użytkownicy
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2015, o 08:28

Tętno spoczynkowe powyżej 100

Post autor: pistonia »

witam. pisze na forum pierwszy raz w życiu wiec liczę na wyrozumiałość. mam problem z szybkim biciem serca. moje tętno od 2,5 roku w stanie spoczynku wynosi ponad 100 uderzeń. dzieje sie tak przez około 95% całego tego czasu (nie liczac czasu kiedy spie bo wtedy nie wiem jak serce sie zachowuje) 2 lata temu pierwszy raz wybralam sie do lelarza rodzinnego, cisnienie w normie, badania krwi w normie, cukier tez. ekg wykazalo przyspieszone bicie serca, dostalam skierowanie do kardiologa, tam dowiedzialam sie ze serce jest zdrowe, dostalam propranolol i jeszcze jakis lek w kazdym badz radzie one nie pomogly. od tamtego czasu pojawily sie tez stany lekowe, kontrolowany oddech (caly czas mysle o moim oddechu i zastanawiam sie czy oddycham prawidlowo, biore czesto glebokie wdechy bo czuje ze ich potrzebuje), czekam na wizyte u psychologa ktora mam 11 stycznia zeby dowiedziec sie czy to nerwica. jednak wracajac do serca to z tego co wiem w nerwicy serce przyspiesza w stanach lekowcyh po czym sie uspokaja razem z odejsciem leku. u mnie jak wposmnialam na poczatku bije szybko caly czas. niedawno znow wyladowalam w przychodni na ekg bo mialam bardzo silny atak paniki, z jeszcze wiekszym przyspieszeniem serca, podano mi propranolol (silniejszy niz ten od kardiologa wtedy) po nim serce zwolnilo, znow badania krwi cukier mocz, wszystkie wyniki w normie i znow skierowanie do kardiologa jeszcze sie nie zarejestrowalam bo terminy dlugie (wczesniej bylam prywatnie i zastanawiam sie czy znow tak nie isc) ale chcialam sie poradzic tutaj czy takie stale przyspieszone tetno tez moze byc objawem nerwicy czy jednak jest to problem typowo medyczny
dimedicus

Re: Tętno spoczynkowe powyżej 100

Post autor: dimedicus »

Jedną z wielu przyczyn wzrostu tętna może być stres,napięcia nerwowe. Co też jest przyczyną medyczną
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post