Mazowieckie: szpitale w Przysusze i Zwoleniu do likwidacji?

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
Asystentka

Mazowieckie: szpitale w Przysusze i Zwoleniu do likwidacji?

Post autor: Asystentka »

Mazowieckie: szpitale w Przysusze i Zwoleniu do likwidacji?
Lecznice w Przysusze i Zwoleniu (woj. mazowieckie) mogą znaleźć poza projektowaną przez resort zdrowia siecią szpitali, co w przyszłości może oznaczać likwidację tych placówek.

O planach resortu zdrowia mówili na konferencji prasowej posłowie Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki i Jan Grabiec. Alarmistyczne zapowiedzi przedstawił też związany obecnie z Platformą Obywatelską były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

Posłów najbardziej zaniepokoiła groźba likwidacji warszawskiego specjalistycznego szpitala zakaźnego na Woli, leczącego między innymi chorych na AIDS.

Według posłów, sieć szpitali może doprowadzić do wyeliminowania w praktyce z funkcjonowania kilku, a może nawet kilkunastu placówek na Mazowszu. Ich zdaniem zostaną zlikwidowane szpitale w Radzyminie, Przysusze i Zwoleniu.

Zdaniem Tadeusza Tomasika, burmistrza Przysuchy za funkcjonowaniem małej placówki w tym mieście przemawia chociażby odległość jaką musieliby pokonywać pacjenci oraz rodziny chorych w drodze do innych szpitali.

Z kolei w szpitalu w Zwoleniu działają obecnie trzy oddziały: długoterminowej opieki medycznej, paliatywny i wewnętrzny. Od dawna wiadomo, że oprócz oddziału wewnętrznego, powinien działać też oddział chirurgiczny. Nie ma jednak warunków, aby wygenerować miejsce na taki oddział.

W sieci będą mogły znaleźć się tylko te placówki, które udzielają świadczeń w trybie hospitalizacji oraz te, gdzie funkcjonuje izba przyjęć albo szpitalny oddział ratunkowy.

Więcej: echodnia.eu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post