Stawka dla pielęgniarki za dzień opieki długoterminowej-24zł

Różne informacje,czasem dziwne a czasem bardzo interesujące, o badaniach medycznych
Asystentka

Stawka dla pielęgniarki za dzień opieki długoterminowej-24zł

Post autor: Asystentka »

Lublin: stawka dla pielęgniarki za dzień opieki długoterminowej - 24 zł
24 zł za jeden dzień domowej opieki nad pacjentem - to stawka za świadczenia w pielęgniarskiej opiece długoterminowej jaką w przyszłym roku ustalił lubelski NFZ - informuje Dziennik Wschodni.

W 2016 roku w ramach umowy z NFZ opieką długoterminową w województwie lubelskim objęto ok. trzy tysiące pacjentów. Świadczenia zostały wycenione na 24 zł za tzw. osobodzień. W pierwszym półroczu przyszłego roku stawka nie zmieni się, tymczasem Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji rekomendowała jej podniesienie do 30,08 zł.

Jak zauważa Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym” (grupa ekspertów w dziedzinie opieki długoterminowej), która zajęła się sprawą wyceny świadczeń, to jedna z najniższych stawek w kraju. Według szacunków Koalicji niezbędne minimum finansowe gwarantujące utrzymanie świadczeń domowej opieki pielęgniarskiej powinno wynosić 36 zł za osobodzień.

NFZ tłumaczy, że zwiększenie ceny za osobodzień spowodowałoby zmniejszenie liczby zakontraktowanych świadczeń i ograniczenie dostępności do pielęgniarskiej opieki długoterminowej.

Więcej: dziennikwschodni.pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post