Uporczywe drapanie,kłucie w gardle + kaszel

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
jamino22
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 3 gru 2016, o 16:34

Uporczywe drapanie,kłucie w gardle + kaszel

Post autor: jamino22 »

Witam,

2 miesiące temu zaobserwowałem u ciebie delikatne drapanie w gardle,z początku pojawiało się ono za dnia rzadko,stwierdziłem,że przeziębienie,po pewnym czasie jakby samo przeszło,jednakże po miesiącu czasu wróciło.Problem drapania,kłucia był co raz to silniejszy i pojawiał się za dnia częściej.W październiku byłem u lekarza rodzinnego,gdyż stwierdziłem,że to przeziębienie,ten zapisał mi antybiotyk amotax,stosowałem przez 10 dni,niestety problem z gardłem nadal występuje.Minęło kilka tygodni wybrałem się do laryngologa,ten zapisał antybiotyk 5 dniowy ( nie pamiętam nazwy ) Po kilku dniach drapanie zostało wyciszone,jednakże po tygodniu czasu znów zaczęło drapać,kłuć.
Ostatecznie wybrałem się na wymaz z gardła : stwierdzono u mnie 2 bakterie :
1. klebsiella pneumoniae esbl
2. staphylococcus aureus mssa


Poszedłem z wynikiem do kolejnego laryngologa ten przepisał antybiotyk Cipronex,gdyż podobno obydwie bakterie były wrażliwe.Ponownie antybiotyk po 5 dniach brania wyciszył kłucie,drapanie,jednakże po 10 dniach brania pogorszyło się.
Pani Profesor stwierdziła,że gardło,błona śluzowa wygląda jakby na nią wylał ktoś kwas i trzeba ją odbudować,nawilżyć,a więc : stosuje tabletki nawilżające jak tymianek i podbiał do tego pije olej lniany,jakieś siemie,nie pije alkoholu,niestety nie odczuwam żadnej poprawy! Dodatkowo uporczywie potrafi męczyć mnie kaszel,obawiam się,że diagnoza jest zła! Mam przeczucie,że wcale nie chodzi o nawilżenie gardła,to nie przynosi mi żadnej ulgi.

Bardzo proszę o pomoc : co w takim wypadku dalej robić ? Zarazem co się ze mną dzieje ? Dlaczego każdego dnia w dzień/nocy odczuwam kłucie,drapanie,do tego kaszle.

Dziękuję.
Meneus

Re: Uporczywe drapanie,kłucie w gardle + kaszel

Post autor: Meneus »

Płukania gardła,inhalacje aromatyczne.Nawilżanie gardła,pić siemię lniane a nie olej
Są zmiany w błonie śluzowej i stan zapewne zapalny,stąd takie objawy
jamino22 pisze: w dzień/nocy odczuwam kłucie,drapanie,do tego kaszle.
Czy nie lepiej zamiast tabletek zastosować zastrzyki.i tu bym rozważył zmianę.Dodatkowo leki osłonowe i probiotyki.
jamino22
Użytkownicy
Posty: 2
Rejestracja: 3 gru 2016, o 16:34

Re: Uporczywe drapanie,kłucie w gardle + kaszel

Post autor: jamino22 »

Dziękuję za odpowiedź.
@Meneus |X| Jakie zastrzyki ? Co masz na myśli ?
Podpowiem : dziś w nocy panicznie mnie drapało,kuło,nie mogłem spać,piłem trochę oleju lnianego + tabletki fiorda,nic nie przynosiło ulgi,intuicja podpowiedziała mi aby przepłukać gardło wodą z solą,rezultat ? 2-3 godzin dało mi snu,Poczułem się zdecydowanie lepiej.Zatem : nie wierzę,że należy nawilżać gardło jak lekarze mówią i problem zniknie,uważam,że to jest rodzaj infekcji,bakterii.Jeżeli gardło było by w opłakanym stanie to taka sól pogorszyłaby tylko tą błonę śluzową a mnie przyniosło to spokój.
Cmj24
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 18 gru 2016, o 17:23

Re: Uporczywe drapanie,kłucie w gardle + kaszel

Post autor: Cmj24 »

Hej, mam podobnym problem do Twojego, też laryngologdzy każą nawilżac gardło, trwa to już prawie rok, efekty bardzo słabe. Daj znać czy udało Ci się jakoś wyleczyć gardło :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post