Duży problem z gardłem

Leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła, narządów głowy i szyi.
Cotomozebyc
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 16 gru 2016, o 13:38

Duży problem z gardłem

Post autor: Cotomozebyc »

Witam, od około miesiąca mam problem z bólem gardła. zaczęło się od przeziębienia, przez tydzień odkrztuszanie wydzieliny z klatki piersiowej, później ból gardła zaleczony strepsilsem. Kilka dni nie odczuwałam objawów i ból gardła powrócił ale jednostronnie, umiejscowiony jest chyba na wysokości krtani, po prawej stronie. Mam również uczucie "guli" z tej strony oraz pobolewało mnie ucho. Internista obejrzał gardło i przepisał apo-napro 2 razy dziennie przez tydzień i oleisty spray na gardło. Nie dostałam skierowania do laryngologa, a bardzo niepokoją mnie te objawy.
Na migdale po bokach stronie mam coś w rodzaju krostki, nie przypomina to ropy występującej podczas anginy, migdałek przy dotyku nie boli, ani treść krostki nie wychodzi na zewnątrz. Od 5dni biorę leki przepisane przez internistę i nie odczuwam już takiego bólu jak na początku, ale nadal mam wrażenie że coś mi siedzi w gardle.
Postaram się dołączyć zdjęcie gardła i migdałka, może mi ktoś podpowie co to może być i czy może to ten migdał jest powodem tych dolegliwości.
Załączniki
IMG_20161216_143209.jpg
IMG_20161216_143209.jpg (134.75 KiB) Przejrzano 2897 razy
Cotomozebyc
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 16 gru 2016, o 13:38

Re: Duży problem z gardłem

Post autor: Cotomozebyc »

Zdjęcie gardła z przodu. Bardzo proszę o odpowiedzi
Załączniki
IMG_20161216_143134.jpg
IMG_20161216_143134.jpg (138.95 KiB) Przejrzano 2896 razy
dimedicus

Re: Duży problem z gardłem

Post autor: dimedicus »

Widoczny wysięg surowiczy, rozpulchnione i przekrwione migdałki oraz przekrwienie błony śluzowej wskazuje na infekcje wirusową.
Cotomozebyc
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 16 gru 2016, o 13:38

Re: Duży problem z gardłem

Post autor: Cotomozebyc »

Dziękuję za odpowiedź. Dlaczego ta infekcja ciągnie się tak długo? Mimo prawie tygodnia przyjmowania naproksenu stan zapalny nie przechodzi. Dodatkowo gardło przy migdalkach gdzie jest zaczerwienione mnie nie boli, tylko głębiej.
Meneus

Re: Duży problem z gardłem

Post autor: Meneus »

Występujące objawy wskazują że leczenie jest zapewne nieskuteczne,być może z powodu samego leku,który można zmienić lub dodać jeszcze leki do ssania na stany infekcyjne. Należy sądzić że
Cotomozebyc pisze:boli, tylko głębiej
są powiększone węzły chłonne a tu leczenie trwa dłużej.Nie można ocenić na odległość bez obejrzenia głębiej gardła. Może warto udać się do otolaryngologa.
Cmj24
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 18 gru 2016, o 17:23

Re: Duży problem z gardłem

Post autor: Cmj24 »

Cześć, mam podobne problemu do tych co opisujesz od trochę dłuższego czasu. Daj znać czy Ci się udało zwlaczyć to zapalenie. Regulamin portalu się kłania/moderator
Cotomozebyc
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 16 gru 2016, o 13:38

Re: Duży problem z gardłem

Post autor: Cotomozebyc »

Cześć, w poniedziałek złapała mnie kolejna infekcja i od nowa katar i zle samopoczucie. Ból gardła jeszcze nie przeszedł. Jest już dużo mniejszy, ale nadal odczuwam dyskomfort. Po świętach wybiorę się do laryngologa jeśli nadal nie przejdzie. Wesołych Świąt i zdrowia wszystkim życzę :)
Cotomozebyc
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 16 gru 2016, o 13:38

Re: Duży problem z gardłem

Post autor: Cotomozebyc »

@Cmj24
Chyba finalnie mi przeszło po wielu tygodniach męki, juz drugi dzień spokoju mam. Pomógł mi orofar max, jeśli nie stosowałeś to spróbuj, może u Ciebie też się sprawdzi.
Cmj24
Użytkownicy
Posty: 3
Rejestracja: 18 gru 2016, o 17:23

Re: Duży problem z gardłem

Post autor: Cmj24 »

Dobrze słyszeć, że Ci przeszło :) Próbowałem orofar już kiedyś ale efektu nie było :( Gardło już u Ciebie wróciło do normalnego stanu czy jest jeszcze zaczerwienione?
Cotomozebyc
Użytkownicy
Posty: 8
Rejestracja: 16 gru 2016, o 13:38

Re: Duży problem z gardłem

Post autor: Cotomozebyc »

Jednak byłam zbyt duża optymistką. Nadal nie jest normalnie. Czasami lekko zaboli gardło w tym miejscu, albo ucho po tej stronie. Wizytę u laryngologa mam 11.01 dopiero. Gardło na łukach podniebiennych dalej czerwone i ten wysięk na migdałku. Od kiedy Ciebie męczy? I czy miałeś badanie laryngologiczne?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post